Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

GreenEvo - piętnastka w drugim etapie

GreenEvo - piętnastka w drugim etapie
mm
01.04.2015, o godz. 11:33
czas czytania: około 2 minut
1

Kapituła VI edycji konkursu GreenEvo, pod przewodnictwem ministra środowiska Macieja Grabowskiego, zakwalifikowała do drugiego etapu 15 technologii środowiskowych (spośród 44 zgłoszonych).

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Rozwiązania, które wybraliśmy, zapowiadają się obiecująco. Liczę, że tak jak technologie laureatów poprzednich edycji GreenEvo odniosą sukces na zagranicznych rynkach – mówi minister Grabowski.

Od kwietnia wybrane firmy oferujące wyróżnione rozwiązania wezmą udział w serii specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez praktyków biznesu, dyplomatów oraz przedstawicieli instytucji publicznych współpracujących z projektem GreenEvo. Tematyka szkoleń obejmie m.in. międzynarodowy transfer zielonych technologii, profesjonalne techniki sprzedaży i prezentacji, protokół dyplomatyczny, zawieranie umów międzynarodowych oraz instrumenty wsparcia publicznego.

W międzyczasie, spośród 15 wyróżnionych firm, które przeszły do drugiego etapu konkursu, Kapituła wybierze najlepsze, którym nada status laureata. Niezależni eksperci zweryfikują następnie ich technologie. Ostatecznie decyzja o wyborze laureatów zapadnie podczas drugiego posiedzenia Kapituły. Zwycięzcy otrzymają wsparcie w transferze ich technologii za granicę poprzez udział w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu.

Wyróżnione technologie:

1. AMP Sp. z o.o. – Nawęglanie próżniowe Piro-Carb w piecu próżniowym serii Quantum G

2. AMP Sp. z o.o. – RMO – Recykling Molekularny Odpadów

3. Biko-Serwis Sp.z o.o. Sp.k. – Technologia produkcji mieszanek popiołowych i żużlowych FLUMIX

4. Bioelektra Group S.A. – Autoklaw RotoSTERIL BEG 7000

5. Małopolskie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia” – Reaktor do produkcji biopaliw typu Biodiesel FAME

6. CARGAZ BIS Mariola Rewers – SOLARIS DIESEL DUAL FUEL

7. CWD Sp. z o.o. – AUTOMATYCZNE SPALANIE BIOMASY W PALNIKU SCHODKOWYM

8. Ekoinwentyka Sp. z o.o. – Biooczyszczanie gazów odlotowych z LZO oraz odorów w kompaktowych bioreaktorach trójfazowych

9. EKOLOG Sp z o.o. – Reaktor biologiczny „Ela”dla małych i średnich oczyszczalni ścieków miejskich o przepustowości do 1500 m3/dobę

10. Energy Data Lab – Aktywizująca platforma dla uczestników rynków energii

11. Enerko Energy Sp. z o.o. – Śruba Archimedesa

12. Gajek Engineering Sp. z o.o. – Turbozespół wodny typu STK-PMG

13. Jan Gumkowski „Biuro Techniczno-Inżynierskie” – Palnik na pellet z obrotową komorą spalania

14. Looksoft Sp. z o.o. – Aplikacja mobilna oraz system serwerowy do mierzenia długości kolejek samochodów na granicach krajów oraz w innych punktach oczekiwania pojazdów.

15. SOLCRAFT Sp. z o.o. – H-BLOCK® i THEXPAN®

GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. W trakcie pięciu dotychczasowych edycji programu GreenEvo udało się wyselekcjonować 62 sprawdzonych laureatów. Z pomocą programu promowali oni swoje rozwiązania w 53 państwach na wszystkich kontynentach. Na laureatów czekały także inne korzyści. To m.in. szeroka oferta bezpłatnych szkoleń oraz prezentacja oferowanych technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Mark

Komentarz #54 dodany 2015-05-05 13:44:50

Gratulacje dla Solcraftu i Solaris Diesel. Warto zapoznać się z tymi produktami. Są to takie nasze technologiczne narodowe perełki.

Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024