– Premierze nie hamuj postępu. Czysta energia teraz! – zaapelowali do Waldemara Pawlaka działacze Greenpeace na transparencie, który rozwiesili w zeszły piątek na budynku resortu gospodarki.

– Chcemy od rządu i ministra gospodarki mądrej i nowoczesnej polityki energetycznej – mówiła TVN24 Ewa Jakubowska, rzeczniczka Greenpeace. Według niej, oznacza to postawienie na odnawialne źródła energii i poparcie unijnej propozycji, by do 2020 roku Polska 15 proc. swojej energii pozyskiwała ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu nasz kraj miałby większe bezpieczeństwo energetyczne.

Oprócz gigantycznego plakatu przed budynkiem pojawiło się również kilka ruchomych "ludzkich" wiatraków, które miały symbolizować energię przyjazną środowisku.

Zdaniem rzeczniczki Greenpeace Polska, "ciągłe stawianie na węgiel" i "uzależnianie Polski od tego surowca" wskazuje na to, że jest ona "Chinami Europy".

W piątek szef resortu gospodarki spotkał się z unijnym komisarzem ds. środowiska – Stavrosem Dimasem. Rozmawiali m.in. o przyszłości energetycznej Polski i Europy.

Mimo, że z ministerstwa gospodarki nikt nie podszedł do protestujących, to jednak organizacja uważa akcję za sukces. – Podszedł do nas komisarz i pogratulował inicjatywy – powiedział Muskat.

źródło: tvn24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj