Kiedy wystawić żółty worek na czyste odpady? Na stronie www.mpo.krakow.pl dostępny jest harmonogram odbioru tzw. suchej frakcji, czyli odpadów nadających się do recyklingu.

Od nowego roku krakowskie MPO wprowadziło w życie zmiany w systemie odbioru śmieci na terenie Krakowa. Mieszkańcy domów jednorodzinnych w Krakowie mogą wystawiać specjalne 120 litrowe żółte worki przeznaczone na tzw. suchą frakcję, czyli odpady nadające się do recyklingu, które odbierane będą raz w miesiącu, w uzgodnionym wcześniej terminie. Za usługę nie trzeba będzie dodatkowo płacić. Dla klientów, którzy nie pamiętają, kiedy wystawić żółty worek, na stronie www.mpo.krakow.pl dostępny jest harmonogram odbioru „czystych odpadów”.

Krakowskie MPO przypomina, że do żółtych worków można wrzucać wyłącznie odpady nadające się do powtórnego wykorzystania, a więc papier, metal, plastiki i szkło. Ważne, by nie było na nich elementów organicznych. Do żółtych worków nie powinny za to trafiać gruz i inne materiały budowlane, odpady higieniczne, lustra i szło żaroodporne, szkło okienne, zbrojone i szyby samochodowe, ceramika, fajans, kryształ i porcelana, papier faksowy i termiczny, żarówki, świetlówki, lampy fluorescencyjne i neonowe, opakowania po aerozolach i lekach oraz same leki, baterie, zabawki i sprzęt AGD.

Wszelkie informacje na temat nowych zasad odbioru odpadów można znaleźć na stronie www.segregacjampo.pl.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj