Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w piątek nowy skład rządu. Duże zmiany dotyczą stanowisk związanych z ochroną środowiska w kraju. Zmienić ma się minister środowiska, ustanowiono także nową posadę – “ministra klimatu”. Rozwiązane zostało Ministerstwo Energii.

Stanowiska ministra środowiska, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, nie utrzymał Henryk Kowalczyk. Funkcję tę pełnił od stycznia 2018 r.

Nowym ministrem środowiska ma zostać 28-letni Michał Woś, który wcześniej pracował m.in. jako wiceminister sprawiedliwości. Resort w nowej formule zajmować się będzie przede wszystkim zasobami naturalnymi, lasami, kopalinami i łowiectwem.

Gospodarka odpadami i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przejdą pod kierownictwo nowego Ministerstwa Klimatu. Na jego czele stanie Michał Kurtyka, który wcześniej był wiceministrem i ministrem energii, a od 2018 r. – wiceministrem środowiska.

Jednocześnie w rządzie rozwiązano Ministerstwo Energii. Ministrem rozwoju (w ministerstwie znajdą się budownictwo i turystyka) została Jadwiga Emilewicz. Posadę ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej utrzymał Marek Gróbarczyk.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

4 Komentarze

  1. Dziwne, najpierw u Pana Ziobro zrobił szybką karierę a tu nagle ma się zajmować klimatem, na pewno jest bardzo wszechstronnie uzdolniony, tak jak każdy z tych wybitnych ministrów. Ten podział to pachnie propagandą, jak to teraz ważny jest klimat, to co już z węgla rezygnujemy czy nadal Polska węglem stoi, zwłaszcza tym ze wschodu, bardzo niespójne komunikaty nasza władza wysyła

      • tu nie chodzi o klimat bo tego sie i tak nie da zatrzymac ale mozna przeciez na tym zrobić dobry biznes a przy okazji poprawic stan srodowiska. Kopalnie zniszczyły i nadal niszczą środowisko

  2. 28 lat… moze fajnie ze mlody ale mogliscie cos wiecej o nim napisac bo do tej pory nie wiadomo czego sie po nim spodziewac, czy bedzie takim szkodnikiem jak szyszko? taki bez zdania i pomyslu jak kowalczyk? czy mlody prezny proekologiczny prący do OZE i chroniacy nasza przyrode?

Skomentuj