Przeciętny mieszkaniec Niderlandów wytworzył w ubiegłym roku o 30 kg śmieci więcej niż w 2019 r. Powodem wzrostu jest praca zdalna, wykonywana w domu oraz kupowanie jedzenia przez internet.

Ilości odpadów z gospodarstw domowych znacznie wzrosły w 2020 r. głównie z powodu lockdownu wprowadzonego w związku z epidemią Covid-19. Przeciętny Holender wytworzył w 2020 r. średnio ponad 520 kg odpadów – informuje Holenderski Urząd Statystyczny (CBS).

„Ludzie więcej jedli i gotowali w domu, zamawiali posiłki na wynos i częściej kupowali przez internet” – czytamy w raporcie. CBS uważa, że wzrost był spowodowany tym, że więcej niż kiedykolwiek Holendrów świadczyło pracę zdalnie i wykonywali swe obowiązki w domach.

Urząd nie dysponuje jeszcze aktualnymi danymi na temat ilości odpadów przemysłowych. Jednakże, jak wynika z informacji portalu NOS, przetwórcy odpadów wskazują, że strumień odpadów przemysłowych faktycznie się zmniejszył w zeszłym roku.

„Niewiele się zmieniło w naszym zakładzie, ponieważ spadek ilości odpadów przemysłowych i wzrost odpadów z gospodarstw domowych częściowo się znoszą” – powiedział portalowi rzecznik zakładu przetwarzania odpadów HVC.

Czytaj więcej

Skomentuj