Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zajął I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej za rok 2015.

W tegorocznej edycji konkursu szczególnie brano pod uwagę kwestie techniczne, finansowe, współudział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy, prowadzoną politykę jakości, ale także to, jaką rolę odgrywa przedsiębiorstwo w życiu lokalnym.

Najwyżej sklasyfikowany został  Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. za działalność w 2015 roku. Ranking, tworzony przez magazyn Dziennik Gazeta Prawna, miał na celu pokazanie czołówki branży komunalnej, wyróżnienie najlepszych przedsiębiorstw oraz informowania opinii publicznej o działaniach branży odpadowej.

W rankingu wyróżniono dziesięć zakładów. Na podium, obok Poznania, znalazło się także Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. w Krośnie.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zajmuje się składowaniem odpadów, rekultywacją terenu składowiska, oczyszczaniem odcieku, monitorowaniem środowiska oraz edukacją ekologiczną.

Czytaj więcej

15 Komentarze

  1. Krauze był b. dobrym szefem, zrobił wiele dla gosp. odpadami w Poznaniu. Działał za wiedzą i zgoda włądz miasta, prawda, ze w przypadku biogazowni poszedł na skróty, ale gdyby wdał sie w otwartą walkę z okolicznymi mieszkańcami biogazownia by nie powstałą a miasto utraciłoby 23 mln. dotacji unijnej.
    Nie ma dobrego mniejsza na lokalizację biogazowni, zawsze ktoś oprotestuje, i populizm nowego prezydenta zaowocował odwołaniem Krauzego. Ze szkodą dla miasta.

  2. Ta nagroda należy się przede wszystkim Panu Krauze..bo to jego zasługa. Prezydent powinien się wstydzić i od razu oficjalnie przeprosić Pana Krzysztofa za odwołanie go z funkcji Prezesa ZZO. To I miejsce to kolejny przykład, że w pracy dla miasta nie liczy się jak się starasz w pracy, bo i tak nie zostajesz doceniony..tylko liczą sie znajomości. Bo nowy prezes i cały ten śmieszny nowy zarząd nawet palcem nie kiwnął!!

  3. Skoro Głos Wielkopolski tak się rozpisywał na swoich łamach o smrodach, hałasach i nie wiem czym jeszcze niech teraz redakcja tej gazety napisze jakieś dwa duże artykuły o tym jak to PAN KRAUZE I TEN DRUGI DYREKTOR ze swoją załogą zdobyli w Polsce PIERWSZE MIEJSCE w Gospodarce Odpadami za 2015 rok i za to zostali zwolnieni z pracy. Miejcie Państwo odwagę to napisać, bo dzięki Wam i “znawcom” tematu z Suchego Lasu (np. Pan Olaf Basiński, Tomasz Sulejewski) Ci dwaj DYREKTORZY pewnie do teraz nie mogą pojąć dlaczego zwalnia się górę firmy za takie ogólnopolskie wyróżnienie, gdzie brano pod uwagę kwestie techniczne, finansowe, współudział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy, prowadzoną politykę jakości.
    A co na to Urząd Miasta Poznania i Rada Nadzorcza? ( o przepraszam rada nadzorcza też się zwolniła i spaliła ze wstydu a jeśli tego nie zrobiła ma 48 godzin czasu). A co na to “wpływowi” radni (żal mi tych radnych co się wypowiadają na temat odpadów i segregacji, choć nie maja na ten temat wiedzy i nie widzą co czynią – ale medialność na pierwszym kroku!!!). Kiedy pierwszy artykuł w Głosie na ten temat … ???

  4. Zwolnieni Panowie Prezesi! Gratulacje za Wasze I miejsce w rankingu Przedsiębiorstw Gosp. Komunalnej w Polsce za 2015r. Ciekawe kto Was za to wykopał? Pan Ganowicz? Pan Dziuba? jakoś o nich cicho, ale Pan Lewandowski czy vel Sęk? NO TO KTO ICH ZWOLNIŁ I ZA CO? PREZYDENT NIECH ZWOLNI TEGO LUB TYCH CO MU PODSUNĘLI TAKIE WYPOWIEDZENIA!!! Jak się nazywa zwolnienie ludzi za zdobycie I miejsca w Polsce bo jakoś nie chce nam przejść przez usta ten wyraz……..

    WSTYD WSTYD WSTYD PANIE PREZYDENCIE I WYDZIALE GOSPODARKI KOMUNALNEJ miasta poznania

Skomentuj