W dniach 5 – 7 października 2007 w Arturówku odbędzie sie I Narodowe Spotkanie Ekoklubów w Polsce. Celem spotkania jest integracja czlonków sieci w Polsce, wymiana doświadczeń, prezentacja zrealizowanych przez poszczególne grupy działań oraz wybory władz narodowych.

Ekokluby to niezależna, demokratyczna organizacja pozarządowa, zrzeszająca w głównej mierze dzieci i młodzież w wieku 10 – 25 lat, pracującą wspólnie na rzecz poprawy jakości życia. Organizacja skupia ponad 15 000 wolontariuszy z 31 krajów świata. Od 2006 roku Ekokluby działają także w Polsce, a w październiku 2007 będa miały swoje spotkanie narodowe.

Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w grze miejskiej, warsztatach ekologicznych oraz edukacyjnym spacerze po Lesie Łagiewnickim. W imprezie zapowiedziało udział ponad 100 czlonków Sieci z całego kraju. Na spotkanie zaproszenie zostali także goście zagraniczni: przedstawiciele Sieci Ekoklubów z Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Ekwadoru oraz Brazylii.

Obecnie w Polsce działa 7 grup oficjalnie uznanych przez Międzynarodową Siec Ekoklubów, natomiast kolejne 4 czekają w kolejce do rejestracji.

Organizatorem spotkania jest Centrum OPUS – organizacja promująca Ekokluby w Polsce przy współpracy Centrum CRIS z Rybnika oraz Regionlanego Centrum Wolontariatu z Łodzi.

źródło:www.opus.org.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj