Miasteczko recyklingowe a w nim makieta „Bramy Słońca” z puszek i butelek, zbiórka surowców wtórnych w zamian za sadzonki roślin, konferencja z udziałem specjalistów dotycząca „czystej energii” – to wszystko czeka na uczestników I Regionalnego Festiwalu Ekologicznego w Tychach.

Jego organizatorem jest Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami i Energii Odnawialnej "MASTER. W ramach Festiwalu 30 maja odbędzie się konferencja „Odpady – Energia – Oszczędność”. Wezmą w niej udział specjaliści od energii odnawialnej, ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Mówić będą między innymi o "zielonej energii" czy tzw. "zielonym cieple". Początek o godzinie 10 w Urzędzie Miasta Tychy

Natomiast w drugim dniu Festiwalu – 31 maja – w Parku Miejskim (Plac pod żyrafą) pojawi się miasteczko recyklingowe, w którym powstanie makieta z puszek i butelek plastikowych przedstawiająca tyski budynek „Bramę Słońca”. Brama Słońca ma 10 metrów długości, prawie połowę mniej wysokości, a szeroka jest na ponad dwa metry. Wypełniona będzie czterema tysiącami sztuk puszek aluminiowych oraz ośmiuset plastikowymi butelkami typu PET. Będą one w dwóch kolorach białym i niebieskim.

źródło: tychy.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj