W zeszły piątek w Szkole Podstawowej nr 255 w Warszawie odbył się wielki finał Igrzysk Ekologicznych dla najmłodszych dzieci połączony z podsumowaniem działań projektu „Warszawa Stolicą Czystości” zrealizowanych w 2009 r.

Igrzyska Ekologiczne dla dzieci w wieku 6–7 lat to konkurs wiedzy o przyrodzie i środowisku naturalnym. Konkurs składał się z trzech etapów. Dwa etapy polegały na wypełnianiu kart pracy, a trzeci to „egzamin ustny”. W pierwszym etapie wzięło udział ok. 5 tysięcy dzieci z 70 warszawskich placówek oświatowych. Do drugiego etapu zakwalifikowało się ok. 300 uczniów. Do III etapu przeszło 19 najzdolniejszych dzieci. Nagrodami w konkursie są rowery, hulajnogi, MP3 oraz książki.

Kampania „Warszawa stolicą czystości” to projekt z zakresu edukacji ekologicznej, propagujący selektywną zbiórkę odpadów oraz sprzątanie po psach. Poszczególne działania mają służyć uświadomieniu i podnoszeniu osobistej odpowiedzialności obywateli za sprawy ochrony środowiska. Tematem kampanii jest promocja idei segregacji śmieci i recyklingu. Celem jest przeprowadzenie określonych działań promocyjno-edukacyjnych na szeroką skalę, które przyczynią się do podniesienia świadomości ekologicznej i wypracowania określonych postaw społeczeństwa.

Projekt jest skierowany do ogółu społeczeństwa – do ludzi dorosłych, młodzieży i dzieci, by świadomość postaw ekologicznych kształtowała się od najmłodszych lat. Od 2009 r. projekt jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i obejmuje lata 2009 – do końca kwietnia 2011 r.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj