Firma Almar-Sport już po raz trzeci organizuje Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych i Energetycznych w piłce nożnej sześcioosobowej. Tym razem zawody odbędą się w dniach 14-15 czerwca w Szczyrku.

Zawody będą rozgrywane na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich  w  Szczyrku  przy  ul.  Plażowej 8.

W turnieju wystąpi 28 drużyn. Zostały one podzielone na siedem grup, po cztery zespoły w każdej. Rozgrywki toczyć się będą systemem „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania będą trwały 2 x 10 min, poza meczami turnieju pocieszenia, które trwały będą 1×15 min. Spotkania I rundy turnieju odbędą się w sobotę 14 czerwca. Mecze II rundy, fazy finałowej, oraz pucharu pocieszenia w niedzielę 15 czerwca.  Awans do II rundy rozgrywek uzyskają po trzy najlepsze drużyny z każdej grupy. Zespoły, które zajmą w swoich grupach czwarte miejsca, zagrają w turnieju pocieszenia.

W drugiej rundzie turnieju głównego, 21 ekip spotka się w siedmiu trzyzespołowych  grupach ( I – VII ), rozgrywając spotkania również systemem „każdy z każdym”. Skład każdej grupy tworzą: jedna drużyna z pierwszego, jedna z drugiego i jedna z trzeciego miejsca, z pierwszej rundy turnieju. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach drugiej rundy, oraz jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktów i bramek, awansują do ¼ finału. Kolejne mecze będą rozgrywane w systemie pucharowym, aż do finału. Pokonani w półfinale rozegrają spotkanie o 3 miejsce.

Również w niedzielę 15 czerwca 7 drużyn, które odpadną z turnieju głównego, rozegra Turniej Pocieszenia Mistrzostw. Zwycięzcy grup spotkają się w finale, który rozstrzygnie o tym, która drużyna otrzyma stosowny puchar.

Patronat medialny nad turniejem objął portal internetowy www.komunalny.pl oraz czasopismo „Przegląd Komunalny”.

Grupa  A

1. MPEC  BIAŁYSTOK
2. ENERGA  KOSZALIN
3. ENERGA  GDAŃSK
4. KOGENERACJA S.A.  WROCŁAW

Grupa  B

1. ZWiK  ŁÓDŹ
2. PUK  GRYFINO
3. KPKM  BIAŁYSTOK
4. E.C  SKARŻYSKO K.

Grupa  C

1. REMONDIS  ŁÓDŹ
2. RPWiK  SOSNOWIEC
3. MPGK  ŚWIĘTOCHŁOWICE
4. PWiK  OŚWIĘCIM

Grupa  D

1. JZWiK  JASTRZĘBIE – ZDRÓJ
2. SEC  SZCZECIN
3. GPW  KATOWICE
4. ZEC  PABIANICE 

Grupa  E

1. K.O.S.D.  TARNÓW
2. MPWiK  ŻYWIEC
3. CARBO-ENERGIA  RUDA ŚLĄSKA
4. LUBZEL DYSTRYBUCJA  LUBLIN

Grupa  F

1. LPWiK  LEGNICA
2. MZK  STALOWA WOLA
3. PGK  KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI
4. ELEKTROWNIA  ŁAZISKA

Grupa  G

1. MZGK  PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
2. ZUK  WEJHEROWO
3. PGKiM  JAROSŁAW
4. MZUK  SOSNOWIEC


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj