Już po raz trzeci we Wschowie w dniach 3-7 czerwca 2008 r. odbyły się Dni Recyklingu, których głównym organizatorem była Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o.

Impreza rozpoczęła się festiwalem piosenki ekologicznej, następnie odbyły się happeningi, konkursy plastyczne, literackie, wycieczki szkół na obiekty gospodarki odpadami i wschowską oczyszczalnię ścieków,  sesja recyklingowa z udziałem zaproszonych gości m.in. prezesem Fundacji „Nasza Ziemia” panią Mirą Stanisławską-Meysztowicz. Zakończeniem Wschowskich Dni Recyklingu był sobotni Ekojarmark.

Wielkim wydarzeniem ekojarmarku były zawody sportowo-siłowe Recyklman 2008 polegające na przenoszeniu na czas zużytego telewizora marki Rubin lub przeciąganie samochodu marki Lublin pełnego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na najsilniejszego czekała nagroda: kino domowe ufundowane przez firmę STENA.

Wielkim uznaniem i powodzeniem cieszył się pokaz mody ekologicznej – na najlepsze czekały nagrody.

Na zielonej scenie Ekojarmarku nastąpiło podsumowanie II edycji całorocznego konkursu „Segreguję – Jestem O.K." skierowanego do szkół i przedszkoli powiatu wschowskiego. Zwycięzcy pojadą na warsztaty ekologiczne m.in. do huty szkła ARDAGH w Gostyniu czy Zakładu Utylizacji Baterii w Polkowicach. Ekojarmark zakończył się wielkim losowaniem nagród za przyniesione „pakiety” selektywnej zbiórki i ZSEiE. Prawie wszyscy wychodzili  bądź to z „iglaczkiem” albo koszykiem wiklinowym na zakupy, a nawet koszem na śmieci „trio” z trzema pojemnikami.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj