Siedem ton materiałów zawierających azbest do końca września zniknie z terenu gminy Iława. Będzie to możliwe dzięki zaangażowaniu samorządowców i wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

– Program dofinansowania likwidacji azbestu, który realizuje Wojewódzki Fundusz jest bardzo dobrą inicjatywą, szczególnie dla obszarów wiejskich – mówi Krzysztof Harmaciński, wójt gminy Iława. – Bez wsparcia finansowego byłoby ciężko pozbyć się tego groźnego minerału. Dzięki dofinansowaniu stało się to realne. Tym razem zostanie zdjętych 7 ton azbestu, ale myślimy już o kolejnych działaniach.

Działania gminy Iława dotyczące usunięcia kolejnych ekologicznych bomb zaplanowano już na rok 2012.

– Jesteśmy w trakcie przygotowań kolejnych wniosków – kontynuuje wójt Harmaciński. – Szacujemy, że w przyszłym roku z dachów na terenie gminy zostanie usuniętych kolejne 20 ton azbestu.

Koszt usunięcia 7 ton azbestu wyniesie ponad 8,5 tys. zł, z czego ponad 7, 2 tys. zł to dofinansowanie z WFOŚiGW w Olsztynie. Pozostała cześć kosztów przedsięwzięcia zostanie pokryte z budżetu gminy.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj