Dziś w całym kraju i na świecie sadzimy drzewa! Klub Gaja zaprasza wszystkich o godz. 12 na Pola Mokotowskie w Warszawie gdzie odbędzie się inauguracja Święta Drzewa. Wydarzenie odbędzie się w części śródmiejskiej przy Pomniku Lotników Poległych w II Wojnie Światowej. Drzewa posadzą: Gospodarze terenu, Partnerzy programu, Przyjaciele Klubu Gaja, placówki oświatowe z Warszawy oraz mieszkańcy Warszawy.

W tym dniu w całym kraju drzewa posadzą także dzieci i młodzież z placówek oświatowych oraz organizacje ekologiczne, Wydziały Edukacji i Ochrony Środowiska UG i UM, Parki Krajobrazowe, Ośrodki Edukacji Ekologicznej, Urzędy Miasta.

Również 10 października w wielu miejscach na świecie sadzone będą drzewa w intencji pokoju na świecie. Nasze przesłanie "Zasadźmy drzewa dla pokoju" co roku dociera do 100 organizacji z 35 krajów na świecie.

W ramach tegorocznego Święta Drzewa Klub Gaja posadził 10 tys. drzew (3 października) przy współpracy z Nadleśnictwem Bielsko oraz firmami: Troton, LeasePlan, Eco Sernice. 150 drzew posadzili także pracownicy firmy LeasePlan (6 października) w Nadleśnictwie Chojnów – Zimne Doły pod Warszawą.

Zapraszamy wszystkich! Posadźcie choć jedno drzewo! W tym roku przyłączyliśmy się do Kampanii Miliarda Drzew – Obsadźmy naszą Planetę – UNEP- United Nations Environment Programme – pod patronatem ONZ Wszyscy uczestnicy, którzy posadzą drzewa i wyślą o tym informację do Klubu Gaja (klubgaja@klubgaja.pl) zostaną włączeni do Kampanii Miliarda Drzew, a drzewa zostaną policzone i wpisane do bazy UNEP.autor: Klub Gaja, informacja pochodzi z portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj