(4.10) Od przyszłego poniedziałku, 8 października, każdy mieszkaniec Warszawy zainteresowany modernizacją i rozbudową oczyszczalni ścieków „Czajka” będzie mógł zadać pytanie dotyczące jednej z największych inwestycji z zakresu ochrony środowiska w Polsce. MPWiK w m. st. Warszawie S.A. uruchamia nowy projekt komunikacji z mieszkańcami aglomeracji warszawskiej o nazwie „Infoczajka”. Pytania do ekspertów zadać można telefonicznie lub mailowo.(022) 50 40 900     lub     infoczajka@mpwik.com.pl


„Infoczajka – dyżur eksperta” – w każdy poniedziałek, w godzinach od 9.00 do 12.00, pod numerem telefonu (022) 50 40 900 dyżurować będzie ekspert, który udzieli informacji na temat rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie, projektu współfinansowanego z unijnych środków Funduszu Spójności. W pozostałe dni tygodnia istnieje możliwość nagrania swojego zapytania wraz z numerem kontaktowym. Eksperci oddzwonią do zainteresowanego w ciągu kilku dni. Odpowiedzi na pytania skierowane mailem będą udzielane wg kolejności rejestracji, w ciągu najdalej pięciu dni roboczych.Korzystając z możliwości rozmowy z ekspertem lub zadania pytania za pośrednictwem poczty elektronicznej, można uzyskać informacje dotyczące inwestycji na oczyszczalni ścieków „Czajka”, w szczególności na temat:


  • jej znaczenia dla mieszkańców Warszawy i dzielnicy Białołęka,

  • oddziaływania na środowisko,

  • nadzoru nad prawidłową realizacją inwestycji, jej zgodności z prawem ochrony środowiska,

  • roli tzw. decyzji środowiskowej dla tej inwestycji,

  • udziału organów rządowych i samorządowych, organizacji społecznych

  • i pojedynczych obywateli w realizacji inwestycji,

  • miejsc, w których można uzyskać informacje o stanie zaawansowania i przebiegu dwóch zamówień publicznych – na rozbudowę i modernizację oczyszczalni oraz instalację termicznego przekształcania osadów ściekowych,

  • części inwestycji objętej uzgodnieniami związanymi z wydawaniem tzw. pozwolenia zintegrowanego.


Pod wskazanymi powyżej telefonem i adresem mailowym zainteresowani będą mogli również zgłaszać swoje opinie, uwagi czy wnioski w zakresie zapotrzebowania na informację dotyczącą inwestycji oraz zakresu i form dialogu społecznego. Wszystkie przekazywane informacje będą szczegółowo rozpatrywane i brane pod uwagę w czasie procesu inwestycyjnego.

Jeszcze w tym tygodniu na terenie dzielnicy Białołęka rozwieszone zostaną plakaty informacyjne na temat projektu „Infoczajka”. Przez najbliższe tygodnie w prasie lokalnej publikowane będą też ogłoszenia. Zmiany pojawiły się już na głównej stronie internetowej Spółki – www.mpwik.com.pl, na której zamieszczony został link do podstrony dedykowanej inwestycji na „Czajce”.

W minioną sobotę, 29 września, MPWiK zorganizowało „Drzwi otwarte” na oczyszczalni ścieków „Południe”. Zaproszenia skierowane zostały przede wszystkim do mieszkańców dzielnicy Białołęka. Z możliwości zwiedzenia nowoczesnego, uruchomionego w zeszłym roku obiektu, przyjrzenia się procesom technicznym i technologicznym oraz szansy zadania pytań na temat oczyszczania ścieków skorzystało kilkunastu mieszkańców Białołęki.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj