Jak segregować odpady? Co zrobić z nieużywanym radiem, płytami CD czy kliszami rentgenowskimi? Kto odśnieży chodnik? Kto posprząta po psie? Kiedy odsłonięty zostanie znak, a kiedy zgrabione liście? To tylko niektóre z pytań trafiających na warszawską Infolinię Czystość.

Bezpłatny, całodobowy numer 0 800 800 117 oraz adres infolinia@zom.waw.pl działają już piąty rok. Infolinia Czystość służy mieszkańcom Warszawy pomocą i informacją w różnorodnych sprawach z zakresu szeroko rozumianego porządku. Najwięcej zapytań dotyczy lokalizacji punktów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dużo telefonów to prośby o informacje z zakresu obowiązującego w Warszawie regulaminu utrzymania porządku i czystości, a także pytania dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.

Występują także tematy sezonowe. I tak latem pojawia się szeroki odzew mieszkańców na apele ZOM o zgłaszanie znaków przysłoniętych przez konary drzew. Jesienią są to kwestie dotyczące grabienia liści, zimą dominuje odśnieżania ulic i chodników, natomiast wiosną najwięcej spraw dotyczy pozimowych porządków.

Na Infolinii przyjmowane są także sprawy wymagające interwencji. Jeśli zgłoszenie nie dotyczy działalności statutowej Zarządu Oczyszczania Miasta przekazywane jest do kompetentnej jednostki. Stąd apel do mieszkańców o informowanie np. o dzikich wysypiskach śmieci.

W ciągu pięciu lat działalności Infolinii CZYSTOŚĆ mieszkańcy dzwonili lub pisali na adres: infolinia@zom.waw.pl ponad 5 tys. razy.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj