Jak segregować odpady? Co zrobić z nieużywanym radiem, płytami CD czy kliszami rentgenowskimi? Kto odśnieży chodnik? Kto posprząta po psie? Kiedy odsłonięty zostanie znak, a kiedy zgrabione liście? To tylko niektóre z pytań trafiających na warszawską Infolinię Czystość.

Bezpłatny, całodobowy numer 0 800 800 117 oraz adres infolinia@zom.waw.pl działają już piąty rok. Infolinia Czystość służy mieszkańcom Warszawy pomocą i informacją w różnorodnych sprawach z zakresu szeroko rozumianego porządku. Najwięcej zapytań dotyczy lokalizacji punktów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dużo telefonów to prośby o informacje z zakresu obowiązującego w Warszawie regulaminu utrzymania porządku i czystości, a także pytania dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.

Występują także tematy sezonowe. I tak latem pojawia się szeroki odzew mieszkańców na apele ZOM o zgłaszanie znaków przysłoniętych przez konary drzew. Jesienią są to kwestie dotyczące grabienia liści, zimą dominuje odśnieżania ulic i chodników, natomiast wiosną najwięcej spraw dotyczy pozimowych porządków.

CCJ 300 x 250

Na Infolinii przyjmowane są także sprawy wymagające interwencji. Jeśli zgłoszenie nie dotyczy działalności statutowej Zarządu Oczyszczania Miasta przekazywane jest do kompetentnej jednostki. Stąd apel do mieszkańców o informowanie np. o dzikich wysypiskach śmieci.

W ciągu pięciu lat działalności Infolinii CZYSTOŚĆ mieszkańcy dzwonili lub pisali na adres: infolinia@zom.waw.pl ponad 5 tys. razy.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj