TanQuid Polska zapowiada wybudowanie w tym roku w Polsce ponad 31 tys. m sześc. magazynów paliw, a także instalacji do komponowania biopaliw.

Jak czytamy w Pulsie Biznesu”, koszt tej inwestycji wyniesie około 30 mln zł. Zostanie sfinansowana ze środków własnych spółki oraz z pożyczki od udziałowca. Dodatkowo TanQuid planuje wybudowanie instalacji umożliwiającej komponowanie biopaliw. Braki tego typu infrastruktury w Polsce także dają się silnie we znaki wielu firmom.

Zajmująca się magazynowaniem paliw spółka TanQuid Polska to następca firmy IVG Terminal Silesia z Radzionkowa koło Bytomia – informuje "Puls Biznesu".

Pojemność magazynów w Radzionkowie wynosi 102 tys. m sześc. W 2007 r. terminal przyjął i wydał ponad 1,2 mln ton paliw. To prawie jedna dziesiąta zużycia paliw silnikowych w Polsce. Główną zaletą bazy jest położenie: Górny Śląsk to największy i najszybciej rozwijający się rynek w kraju – wyjaśnia "PB".

W październiku 2007 r. TanQuid odkupił bazę od niemieckiej firmy IVG. Zapłacił 58 mln EUR. Analitycy wskazywali , że może zainwestować też w budowę bazy paliw i terminalu przeładunkowego nad morzem.

źródło: Puls Biznesu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj