W dniach 26-28 maja 2008 roku w Warszawie odbędzie się „Polski Kongres ITS 2008”, pierwsza na taką skalę impreza poświęcona inteligentnym systemom transportowym.

Inteligentne Systemy Transportowe zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Stanowią integralne uzupełnienie systemu transportowego mającego na celu podniesienie jego bezpieczeństwa i efektywności.

Pierwszy Polski Kongres ITS w maju 2008 roku pozwoli na nawiązanie współpracy środowisk związanych z nauką, doradztwem, dostawą technologii, operatorami i producentami urządzeń i oprogramowania ITS. Impreza zbliży do siebie sektor publiczny i prywatny, stając się w przyszłości największą imprezą poświęconą tematyce ITS w kraju. Kongres stwarza wyjątkową szansę poznania ekspertów specjalizujących się w tych nowych dziedzinach oraz firm oferujących usługi, które mogą zadecydować o losach firm w warunkach narastającej globalnej konkurencji.

– Dzisiaj realizując Program Operacyjny 2007-2013 „Infrastruktura i Środowisko” mamy do wykorzystania na rozbudowę systemu transportu ogromne środki przekraczające 20 mld Euro. Znaczna ich część przeznaczona będzie na inwestycje w dziedzinie ITS w transporcie lądowym, wodnym i lotniczym – mówi Marek Litwin, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ITS Polska.

Uczestnikami kongresu będą przedstawiciele sektora transportowego, samorządowcy, wykładowcy akademiccy. Tematy paneli i prezentacji obejmą takie zagadnienia jak: systemy zarządzania ruchem, systemy pobierania opłat, płatności mobilne w transporcie i parkowaniu, obsługa transportowa dużej imprezy, systemy i portale informacyjne oraz nawigacja, systemy transportu niekonwencjonalnego. Pełny program na www.pkits.pl.

Partnerem Merytorycznymi Kongresu jest Polskie Stowarzyszenie Telematyki Transportu. Patronat nad Polskim Kongresem ITS 2008 objęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Partnerami medialnymi są: Miesięcznik „Przegląd ITS”, Miesięcznik „Polskie Drogi”, portal www.komunalny.pl oraz portal www.etransport.pl.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj