Stephen Klein, prezes Polish Energy Partners, w liście do akcjonariuszy załączonym do raportu rocznego zapowiada inwestycje w energetykę wiatrową. PEP specjalizuje się w projektowaniu elektrowni, których pakiety większościowe następnie sprzedaje inwestorom.

Giełdowa spółka zamierza w tym roku przygotować projekty o mocy 112 MW, łącznie z inwestycją w farmę wiatrową Tychowo (32 MW). W tym roku ruszy też budowa elektrowni wiatrowej w Suwałkach (38 MW), po zakończeniu negocjacji z dostawcami turbin i instytucjami finansowymi. Łącznie do 2012 roku PEP chce oddać do użytku projekty o mocy 700 MW. Aby finansować te inwestycje zarząd nie wyklucza podwyższenia kapitału zakładowego – informuje "Parkiet".

Spółka zamierza rozpocząć w tym roku produkcję paliwa z biomasy na potrzeby sektora energetycznego.
 
W tym roku grupa PEP zamierza zarobić na czysto 35,6 mln zł. Pozytywnie na wyniki PEP wpłynie m.in. finalizacja sprzedaży 70 proc. udziałów w farmie wiatrowej Tychowo dla RWE Power. W ubiegłym roku zarobek grupy przekroczył 33 mln zł (jednostkowy zysk wyniósł 24,2 mln zł). Zarząd PEP będzie wnioskował, aby ubiegłoroczny zysk w całości skierować na kapitał rezerwowy przeznaczony na wypłatę dywidendy lub zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy.

źródło: Parkiet, wnp.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj