Ruszają prace przy budowie kanalizacji oraz sieci wodociągowej na Strachocinie i Wojnowie. To pierwszy etap projektu obejmującego budowę sieci wodno-kanalizacyjnej na 12 wrocławskich osiedlach. Prace mają się zakończyć do końca marca 2009 roku.

To największa tego typu inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w tej części Wrocławia. Na Strachocinie i Wojnowie za ok. 70 mln złotych wybudowanych zostanie ponad 18 km sieci kanalizacyjnej i deszczowej. 62 proc sumy wyłoży Unia Europejska.

Za budowę kanalizacji oraz wodociągów będzie odpowiedzialne konsorcjum firm, którego liderem jest Hydrobudowa Włocławek S.A., aktualnie prowadząca podobne prace na wrocławskim Oporowie.

Od 2010 roku przez trzy lata MPWiK planuje modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej na 12 wrocławskich osiedlach – Osobowicach, Pawłowicach, Polanowicach, Poświętnym, Ratyniu, Rędzinie, Sołtysowicach, Widawie, Zakrzowie, Kowalach, Lipie Piotrowskiej i Zgorzelisku. Planowany koszt inwestycji to blisko 300 mln zł. W sumie zostaną wybudowane 172 kilometry sieci kanalizacyjnych.źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj