Nowa ścieżka rowerowa, chodniki dookoła Jeziorka Słonecznego i budowa alejek na Wyspie Miłości – to tylko część z prac, jakie zostaną wykonane dookoła Jeziorka Słonecznego. Jest już gotowa koncepcja zagospodarowania tego terenu. Opracowanie koncepcji zlecił Urząd Miasta. Kosztowała ona 64 tys. zł.
Plan przewiduje także remont kładki prowadzącej na Wyspę Miłości, oraz budowę dwóch altan na wyspie. Od ul. Szeligowskiego zostanie wybudowany taras widokowy wzdłuż brzegów jeziorka. Będzie tez miejsce do organizowania festynów osiedlowych, z ławeczkami, kręgiem tanecznym, i stolikami. Przy wejściu do parku od strony ul. Szeligowskiego powstanie plac zabaw dla dzieci.
Wokół Jeziorka Słonecznego ma powstać też ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna. Uczniowie gimnazjum nr 47 ustawią 10 tablic informacyjnych o florze i faunie jeziorka i okolic.
Według koncepcji istniejący drzewostan będzie zachowany i zostaną wprowadzone nowe nasadzenia drzew i krzewów min wzdłuż ul. Derdowskiego, w sąsiedztwie placu zabaw, od strony ul. Krętej i Szeligowskiego.
Pieniądze na projekt i wykonanie zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu. To, czy inwestycja będzie realizowana, zależeć będzie od głosowania nad ostatecznym kształtem budżetu. Decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta.
źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj