Inżynierowie z firmy Apple opracowali technologię pozwalającą wbudowywać baterie słoneczne w przenośne urządzenia elektroniczne.

Wynalazek przewiduje, że baterie słoneczne będą umieszczone za warstwą ekranu dotykowego montowanego w przenośnych urządzeniach elektronicznych.

Im większa jest powierzchnia baterii słonecznej, tym więcej prądu może ona dostarczyć urządzeniu – stąd pomysł  integrowania baterii słonecznych z ekranami dotykowymi, które mają dużą powierzchnię. Apple przewiduje, że baterie takie będzie można w przyszłości instalować w takich urządzeniach jak iPhone czy iPod, w których ekran zajmuje procentowo dużą powierzchnię w odniesieniu do powierzchni całego rozwiązania.

W zamierzenia firmy Apple wpisują się plany innych producentów działających na tym rynku, takich jak np. Vodafone, który chce zmniejszyć do 2020 r. emisję gazów cieplarnianych (głównie dwutlenku węgla) do atmosfery o 50%. Vodafone chce to osiągnąć między innymi również dzięki wyposażaniu urządzeń elektronicznych w baterie słoneczne.

źródło: IDG.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj