1 / 13

W sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 odbyło się uroczyste zakończenie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu.

Organizatorzy podsumowali działania realizowane w ramach tegorocznej akcji oraz wręczyli nagrody zwycięskim zespołom. Młodzież zobaczyła edukacyjny film i teledysk, wystąpiły też dziecięce zespoły muzyczne i formacje taneczne.

W tym roku akcja została przeprowadzona w nieco zmienionej formule. Wszystkim zależało na jak najbardziej praktycznym wymiarze działań. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli  możliwość wzięcia udziału w grze miejskiej, ale też stanęli przed dodatkowym wyzwaniem. Ich zadaniem było zorganizowanie w swoich lokalnych społecznościach kampanii promującej zbiórkę elektroodpadów poprzez bezpłatną usługę „Elektrośmeciarka”.

Organizatorzy wsparli młodzież emisją specjalnie przygotowanego spotu. Od 20 października przez dwa tygodnie w większości autobusów we Wrocławiu można było obejrzeć krótki i humorystyczny filmik o tym, co można zrobić z elektrośmieciami aby mieć pewność, że trafią do przetworzenia.  Dzięki akcji oraz ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności młodzieży udało się zebrać i oddać do recyklingu blisko 5 ton elektrośmieci!

Najwięcej elektroodpadów, aż 785 kg, udało się przekazać do recyklingu dzięki działaniom zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 68 i zajęli oni pierwsze miejsce w konkursie „zbiórkowym”. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 50, zbierając 714 kg elektrośmieci, a trzecie – Szkoła Podstawowa nr 8 z wynikiem 300 kg.

W grze miejskiej wzięło udział aż 41 zespołów z 24 szkół podstawowych i 17 gimnazjów, łącznie ponad 500 osób. W tym roku zwycięzcy otrzymali wyjątkowo atrakcyjne nagrody – m.in. sprzęt elektroniczny (boom boxy, wieże Hi-Fi, drukarki, aparaty fotograficzne, odtwarzacze multimedialne). Przewidziano także książki dla każdego z uczestników.

Patronat Honorowy nad akcją objął już tradycyjnie Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Organizatorem jest firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., a współorganizatorami – Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Wrocław oraz Centrum Kulturalne Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj