4 czerwca, w przeddzień Światowego Dnia Ochrony Środowiska, na rewitalizowanym podwórku przy ul. Naczelnikowskiej 50 na Targówku Fabrycznym, posadzono 15 dwumetrowych jabłoni, wspólnymi siłami przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ambasady Królestwa Danii, Fundacji Aeris Futuro, stowarzyszenia Odblokuj i mieszkańców.

Sadzenie zostało zrealizowane w ramach akcji offsetowania polskiej prezydencji, czyli w ramach zmniejszania szkodliwych działań na środowisko poprzez sadzenie drzew, które produkują dobroczynny dla ludzi i środowiska tlen.

Drzewka zostały zakupione z pieniędzy uzyskanych za odsprzedaż jako surowce wtórne materiałów informacyjno-promocyjnych pozostałych po polskiej prezydencji. Jabłonie od tej pory będą rosły i umilały czas mieszkańcom rewitalizowanego podwórka na Targówku Fabrycznym.

Akcję ponownego wykorzystania materiałów zorganizowała Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i z pomocą Stowarzyszeń „Odblokuj” oraz „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”. W sumie zebrano prawie 4 tony odpadów do ponownego przetworzenia.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj