1 / 6

Na to oraz wiele innych pytań związanych z funkcjonowaniem zakładów gospodarki odpadami komunalnymi starają się odpowiedzieć uczestnicy drugiej konferencji „Zarządzanie nowoczesnym zakładem gospodarki odpadami”. Dwudniowe obrady rozpoczęły się w czwartek w Łukcie (woj. warmińsko-mazurskie).

Jednym z pierwszych tematów podjętych podczas 2-dniowych obrad był temat „Uwarunkowań prawnych gospodarki odpadami i aspektów prawa zamówień publicznych – otoczenie prawne w 2016 r.” przedstawiony przez Macieja Szambelańczyka oraz Jana Rolińskiego z kancelarii Wierciński Kwieciński Baehr. Temat jest gorący, ponieważ Polska ma czas do 18 kwietnia na implementację prawa dotyczącego zamówień publicznych, które wdroży unijne regulacje ułatwiające postępowania w zamówieniach i ich informatyzację. – Nawet wzorowa Szwecja będzie miała opóźnienia w implementacji – zauważył Maciej Szambelańczyk.

Ponadto został poruszony także temat aspektów regulacyjnych i kontraktowych związanych z gospodarką odpadami na tle bieżących regulacji prawnych oraz oceny dotychczasowego orzecznictwa i problemów praktycznych związanych z gospodarką odpadami.

W drugim wystąpieniu Pani Jolanta Krawczyk z eduPartners przekazała uczestnikom wskazówki na temat efektywnego wdrażania zmian organizacyjno-systemowych w firmach branży komunalnej. Dodatkowo powiedziała, jak duże powinno być zaangażowania zleceniodawcy w realizację projektu oraz wyjaśniła jakie korzyści wynikają z wdrożenia zmian organizacyjno-systemowych.

Czytaj więcej

Skomentuj