Jakie prawa ma każdy konsument w związku z naprawą zepsutego sprzętu elektronicznego? Czy producenci specjalnie postarzają nasze urządzenia? I na czym tak naprawdę polega globalna strategia na rzecz gospodarki opartej na ponownym użyciu? M.in. na te pytania odpowiedzą eksperci 15 czerwca podczas konferencji online „#Cyfryzujemy Polskę: Środowisko, Biznes, Konsument” pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wydarzenie organizowane jest przez Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje sektor cyfrowych i nowych technologii. Wezmą w nim udział m.in. minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Olga Semeniuk.

– To będzie dobra okazja, by porozmawiać o gospodarce o obiegu zamkniętym, roli nowoczesnych technologii dla zrównoważonego rozwoju oraz tego, jak wspierać innowacje i cyfrowe rozwiązania, które mogą odegrać kluczową rolę dla klimatu – mówi prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik.

Podczas konferencji przewidziane są również dwie debaty, w których wezmą udział m.in. eurodeputowani i posłowie, eksperci oraz przedstawiciele branży. Podczas pierwszej dyskusji „Biznes i konsumenci a zrównoważony rozwój” poruszone zostaną takie kwestie, jak: prawa konsumentów i walka z planowym postarzaniem produktów, ułatwienie korzystania z napraw oraz globalna strategia na rzecz gospodarki opartej na ponownym użyciu.

Druga – „Administracja i biznes a zrównoważony rozwój” – to rozmowa m.in. o strategii cyfrowej na rzecz zrównoważonego rynku, zmiany w podejściu organów publicznych do kwestii środowiskowych oraz o odpowiedzialnym marketingu reklamie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, a patronat instytucjonalny przyjęła Federacja Konsumentów. Partnerami wydarzenia są: firma Canon Polska oraz ElektroEko – Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Patronat medialny sprawuje magazyn „Energia i Recykling”.

Pełną agendę konferencji można poznać TUTAJ.

Czytaj więcej

Skomentuj