Prezydent i pracownicy zduńskowolskiego ratusza nagrali spot, w którym uczą mieszkańców, jak prawidłowo nakładać i zdejmować maseczkę. Przekonują w nim, że noszenie maseczki to żaden wstyd.

– Osłanianie nosa i ust zapobiega przenoszeniu wirusa. Do niedawna eksperci zalecali więc noszenie maseczek tym, którzy mieli objawy infekcji: gorączkę, kaszel, bóle mięśni. Okazuje się jednak, że coraz więcej osób może przechodzić zakażenie bezobjawowo. Zarażają, choć nawet nie wiedzą, że są chore – podkreśla Anna Paszkiewicz-Banaś z działu promocji Urzędu Miasta Zduńska Wola.

– O to, byśmy pomogli w popularyzacji wśród mieszkańców zasad prawidłowego używania maseczek, poprosili lekarze – dodaje.

Tak powstał pomysł nagrania krótkiego spotu z udziałem pracowników magistratu. W filmie występują prezydent oraz urzędniczki i urzędnicy.

– Wydawało nam się, że zakładanie maseczki ochronnej to prosta czynność, którą potrafi każdy. Gdy jednak  przeglądaliśmy ujęcia z pierwszego nagrania, okazywało się, że jedno to wiedza, a drugie to odruch. Do widzów mówiliśmy, żeby nie dotykali powierzchni maski, a na kadrach dostrzegaliśmy, jak bezwiednie łapiemy za nią przy zdejmowaniu czy wyrzucaniu do kosza – mówi Tomasz Suchański z działu promocji zduńskowolskiego urzędu, realizator spotu.

– To uświadomiło nam, że to wcale nie takie łatwe, że trzeba cały czas myśleć o tym, co się robi – dodaje.

Dlatego zduńskowolscy urzędnicy polecają obejrzeć film kilka razy i poćwiczyć przed lustrem, a potem zgodnie ze sztuką zakładać maskę, gdy musimy wyjść z domu.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej

Skomentuj