“Kalkulator Misja-Emisja” to specjalny program, dzięki któremu można szybko i sprawnie sprawdzić, jaką emisję zanieczyszczeń powoduje spalanie kolejnych przedmiotów codziennego użytku.

Wszystkich, którym nie jest obojętne zjawisko niskiej emisji, zachęcamy do pobrania aplikacji mobilnej “Kalkulator Misja-Emisja”. Program dostępny jest zarówno na komputery jak i urządzenia przenośne: smartfony i tablety. Dzięki niej można dowiedzieć się, jaka będzie emisja zanieczyszczeń podczas spalania w kotłach takich surowców jak węgiel, ekogroszek, gaz ziemny, olej opałowy czy odpady.

Przejrzysta szata graficzna oraz elementy zabawy połączone z nauką sprawiają, że aplikacja jest przeznaczona również dla dzieci, którym od najmłodszych lat należy przekazywać wiedzę dotyczącą szkodliwego wpływu niskiej emisji na środowisko. Po wybraniu odpowiedniego rodzaju surowca do spalenia dowiemy się, jaka będzie wytworzona objętość zanieczyszczonego powietrza oraz jakie są tego szkodliwe skutki dla organizmów żywych.

Jak zainstalować aplikację? Wystarczy pobrać ją ze Sklepu Google Play (Android).

Projekt jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Misja: emisja”. Więcej o niej można znaleźć na stronie internetowej www.misja-emisja.pl. Aplikacja została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj