Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Jaki będzie Białystok do 2030 r.?

Jaki będzie Białystok do 2030 r.?
jw
11.10.2021, o godz. 12:10
czas czytania: około 2 minut
0

Trwają konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Białegostoku – dokumentu, który powstaje w Urzędzie Miejskim co dziesięć lat. Jego autorzy chcą poznać opinie i pomysły mieszkańców co do wizji rozwoju miasta do 2030 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Uczestnicy spotkania na Stadionie Miejskim poznali główne założenia projektu dokumentu, a następnie eksperci: Andrzej Parafiniuk – ekspert ds. rozwoju gospodarczego, dr hab. Bogusław Plawgo, prof. UwB –  ekspert ds. kapitału ludzkiego i społecznego, dr hab. inż. arch. Bartosz J. Czarnecki, prof. PB – ekspert ds. zagospodarowania przestrzennego, prof. dr hab. Piotr Banaszuk – ekspert ds. środowiska oraz Jarosław Antychowicz – ekspert ds. smart city, przedstawili poszczególne obszary tematyczne Strategii.

Ochrona środowiska i rozwój gospodarczy

Obecni na spotkaniu mieszkańcy wskazywali na konieczność ujęcia w dokumencie zagadnień związanych z ochroną środowiska, rozwojem gospodarczym, edukacją czy infrastrukturą miejską. Poruszano kwestie dotyczące terenów zieleni, dążenia do osiągnięcia zeroemisyjności, podnoszenia poziomu świadomości i edukacji ekologicznej. W trakcie spotkania mieszkańcy postulowali o szersze wsparcie przedsiębiorczości, działania na rzecz pozyskiwania inwestorów zewnętrznych oferujących atrakcyjne miejsca pracy oraz podkreślenie znaczenia szkolnictwa zawodowego. Do przedstawionych uwag i pytań odnosili się eksperci oraz zastępca prezydenta Miasta Przemysław Tuchliński.

Konsultacje stacjonarne i online

Konsultacje społeczne projektu “Strategii Rozwoju Miasta Białegostoku do 2030 roku” rozpoczęły się 14 września i potrwają do 20 października 2021 r. Mogą wziąć w nich udział mieszkańcy Białegostoku, organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność na rzecz białostoczan. 13 października 2021 r. planowane jest kolejne spotkanie konsultacyjne, tym razem w formule on-line. Zarejestrować się na to spotkanie można do 11 października do godz. 16.00. Udział w konsultacjach można wziąć także poprzez wypełnienie ankiety elektronicznej albo papierowej i złożenie jej w wyznaczonych punktach Urzędu Miejskiego w Białymstoku: przy ul. Słonimskiej 1 i przy ul. Św. Rocha 3.
Więcej o inicjatywie na: www.strategia2030.bialystok.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024