O zmiany, jakie wprowadzi wchodzącą w życie z nowym rokiem ustawa o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz niepokojące spadki cen złomu pyta ekspertów Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna magazynu “Recykling”.

Sytuację będziemy mogli określić w pierwszym kwartale 2016 r. z uwagi na to, że trudno nam powiedzieć ile stacji (demontażu pojazdów -red.) się utrzyma na rynku– mówi Ryszard Gola-Sienkiewicz, ekspert ds. recyklingu pojazdów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. – Trudno nam powiedzieć jak stacje wytrzymają zmiany dotyczące zwłaszcza cen złomu – dodaje.

Na temat tzw. szarej strefy w aspekcie wejścia w życie nowej ustawy o pojazdach wycofanych z eksploatacji wypowiedział się Jakub Smakulski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto z Poznania. – Nowa ustawa niestety wprowadza zagadnienie ułatwiające dla zwiększenia działalności “szarej strefy” – mówi J. Smakulski. – Stacje demontażu pojazdów będą miały jeszcze bardziej utrudnioną możliwość rywalizowania z “szarą strefą” – zapowiada.

Czytaj więcej