Nie żyje Jan Szyszko, były minister środowiska. Informację o jego śmierci potwierdził m.in. prezydent Andrzej Duda. – Darzyłem go wielką sympatią i szacunkiem – napisał prezydent.

– Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

– Z głębokim żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. Jana Szyszko.
Jego rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia – poinformował obecny minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Jan Szyszko był wielokrotnie ministrem środowiska – raz w latach 1997-1999 w rządzie Jerzego Buzka, następnie w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza (2005-2006), Jarosława Kaczyńskiego (2006-2007), Beaty Szydło (2015-2017) i Mateusza Morawieckiego (2017-2018).

Jan Szyszko jeszcze we wtorek spotkał się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej “Klimat: lasy dla ludzkości w Tucznie – certyfikat Światowej Federacji Naukowców”, gdzie przekonywał do swoich sukcesów w dziedzinie ochrony zasobów leśnych. Wydał też oświadczenie, w którym odniósł się do sprawy Puszczy Białowieskiej

Minister Szyszko (ur. 1944 r.) był z zawodu nauczycielem akademickim i profesorem nauk leśnych w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologii.

Założył i prowadził prywatną stację naukowo-badawczą dla studentów krajowych i zagranicznych zajmującą się badaniami nad podnoszeniem zdrowotności lasów i wykorzystaniem zasobów przyrodniczych dla rozwoju gospodarczego. Jest jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj