W tegorocznej akcji “Sprzątanie świata – Polska”, która odbywała się pod hasłem “Lasy to życie – chrońmy je”, wzięli udział uczniowie z jaworznickich szkół i przedszkoli. W ciągu trzech dni, od 16 do 18 września, zebrano ponad 4,5 tony śmieci.

W tym roku nowością była impreza edukacyjna skierowana do najmłodszych mieszkańców Jaworzna.

– W tegorocznej akcji brały udział przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadgimnazjalne, ośrodek szkolno – wychowawczy oraz harcerze – wyjaśnia Małgorzata Jasińska z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa. – Młodzież sprzątała tereny cenne przyrodniczo, m.in Powierzchniowy Pomnik Przyrody "Sasanka" i kamieniołom Sodowa Góra.

Jak co roku akcję sprzątania świata wsparło miasto – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa zapewnił worki na śmieci i rękawice jednorazowe, natomiast Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. zapewniło bezpłatny odbiór zebranych odpadów.

Mieszkańcy licznie wzięli udział także w organizowanym po raz pierwszy pikniku ekologicznym.

– W konkursach i warsztatach prowadzonych podczas pikniku wzięło udział ponad 200 dzieci – dodaje  Małgorzata Jasińska. – Celem imprezy była edukacja najmłodszych mieszkańców Jaworzna w zakresie gospodarki odpadami w szczególności zbierania i recyklingu odpadów.

Gościnnie w imprezie wzięli udział przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chrzanów oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o. o. należące do grupy Veolia Enviromental Service, którzy przygotowali liczne atrakcje i nagrody.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj