1 / 5

W galerii handlowej „Galena”, jaworznickie wodociągi uruchomiły automatyczny dystrybutor wody pitnej. To kolejny nowatorski pomysł, mający zachęcić mieszkańców do picia wody z kranu.

Od 20 listopada każdy, kto podczas zakupów poczuje pragnienie, będzie mógł napić się wody z poidełka zupełnie za darmo.

Źródełko pozwala na spożycie wody bezpośrednio z higienicznego kranika. Można z niego napełnić także naczynie wielokrotnego użytku np. bidon. Woda znajduje się pod stałym nadzorem laboratoryjnym, a nad czystością urządzenia i jego najbliższego otoczenia mają dbać służby porządkowe galerii.

Wszelkie koszty poboru i zakupu oraz montażu urządzenia wzięło na siebie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie, którego przedstawiciele podkreślają, że źródełko świetnie wpisuje się w część społeczną galerii. Pomysł od samego początku spodobał się również kierownictwu „Galeny”. Dodatkowo dystrybutor posiada ekologiczny licznik, informujący o ilości zaoszczędzonych i niewprowadzonych do środowiska butelek typu PET o pojemności 0,5 litra.

Jaworznicką wodę można zaklasyfikować do wód średnio zmineralizowanych. Na terenie miasta znajdują się 4 ujęcia głębinowe oraz jedno ujęcie powierzchniowe. Jaworznicka woda charakteryzuje się większą zawartością wapnia. Na jakość wody duży wpływ ma również stan rurociągów przesyłowych. W ostatnim czasie na ich wymianę i modernizację wodociągi wydały blisko 45 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj