Jeszcze tylko niecały miesiąc został na podpisanie umowy z wodociągami na budowę przyłącza kanalizacyjnego w Jaworznie. Termin mija 15 grudnia 2012 roku.

Złożony w czerwcu br. przez MPWiK w Jaworznie wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki temu MPWiK pozyskał dodatkowe pieniądze na budowę prywatnych przyłączy kanalizacyjnych dla mieszkańców Jaworzna. Osoby, które w 2012 roku podpisały umowy z wodociągami na wykonanie podłączenia kanalizacyjnego, zyskają dodatkowy zwrot części kosztów budowy przyłącza.

Połączenie tego wsparcia, z dotacją uruchomioną przez Prezydenta Miasta (zwrot kosztów budowy przyłącza w wysokości 50 %, jednak nie więcej niż 2000 zł), stwarza doskonałą okazję do realizacji przyłącza kanalizacyjnego, przy niewielkim udziale środków własnych mieszkańca.

– Tak atrakcyjna oferta, może się już nie powtórzyć.  Osoby, które do tej pory nie zdecydowały się na zawarcie umowy z wodociągami, będą mogły  liczyć wyłącznie na dotację z gminy lub będą musiały pokryć koszty budowy przyłącza z własnej kieszeni, co może okazać się dużym obciążeniem. Dlatego zachęcam do skorzystania ze wsparcia, dzięki któremu podłączenie się do kanalizacji stanie się łatwiejsze i niedrogie. – wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik MPWiK i dodaje, że umowa oprócz dotacji z NFOŚ zapewnia: pełną obsługę dokumentacyjną, rozłożenie pozostałych  płatności na nieoprocentowane raty i 10 lat  gwarancji na zrealizowaną usługę.

Dlatego też, MPWiK ogłasza kolejny, prawdopodobnie ostatni nabór wniosków o zawarcie umowy o zapewnienie wykonania podłączenia kanalizacyjnego. Ostateczny termin zawierania umów mija z dniem 15 grudnia 2012 r.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj