Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprzecza, by zdecydował o dofinansowaniu przedsięwzięcia prof. Mariusza-Oriona Jędryska.

O sprawie informowaliśmy wczoraj w artykule „Zlecenie na 660 tysięcy”. NFOŚiGW wydał komunikat prasowy, w którym p. o. rzecznik prasowy Krzystof Walczak prezentuje stanowisko Funduszu:

„W związku z dzisiejszą publikacją „Pomagał Rydzykowi, teraz pomógł sobie. Główny geolog kraju za rządów PiS znalazł dodatkowe źródło dochodów z kasy państwa”, która ukazała się w „Dzienniku” (wydanie z 28.01.2008) Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje:

  • Wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia „Koordynacja monografii”, w którym redaktorem naczelnym został ustanowiony przez Ministra Środowiska prof. dr hab. Jana Szyszko, pan prof. dr hab. Mariusz-Orion Jędrysek pełniący w owym czasie funkcję Głównego Geologa Kraju, nie był przez Narodowy Fundusz rozpatrywany i Zarząd Funduszu nie podjął uchwały o udzieleniu dofinansowania. Tym samym nie było możliwe zawarcie umowy na finansowanie takiego przedsięwzięcia.
  • Od początku procedowania nad wnioskiem złożonym w 2007 roku do Narodowego Funduszu przez Ministerstwo Środowiska (Głównego Geologa Kraju) zajmowaliśmy negatywne stanowisko i zgłaszaliśmy liczne pisemne wątpliwości wobec finansowania „Koordynacji monografii”.
  • W odpowiedzi na nasze wątpliwości obecny Główny Geolog Kraju Henryk Jacek Jezierski poinformował Narodowy Fundusz w dniu 19 grudnia 2007 r., że rezygnuje z tematu „Koordynacja monografii” zamówionego przez ówczesnego Głównego Geologa Kraju pana prof. Mariusza-Oriona Jędryska.
  • Jednocześnie Główny Geolog Kraju poinformował Narodowy Fundusz, że „trwają analizy dotyczące sposobu realizacji serii monografii z dziedziny geologii”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj