W Krakowie w ramach projektu CARAVEL (program CIVITAS) realizowane jest zadanie o nazwie"Jedźmy razem", polegające na wdrożeniu systemu Carpooling dla pracowników i studentów Politechniki Krakowskiej.

Carpooling jest formą podróżowania, która polega na udostępnianiu wolnego miejsca we własnym samochodzie lub korzystania z wolnego miejsca w samochodzie innego użytkownika.

Korzystając ze strony internetowej systemu "Jedźmy razem" osoba, która chce udostępnić miejsce w swoim samochodzie (kierowca), zgłasza skąd, dokąd i o której godzinie ma zamiar jechać. Osoba, która szuka wolnego miejsca (pasażer) musi również określić skąd i dokąd chce jechać oraz o której godzinie. Jeśli zostanie znalezione odpowiednie połączenie pasażerowi (kierowcy) zostanie podany numer telefonu i adres e-mail kierowcy (pasażera) w celu ustalenia szczegółów podróży. W ten sposób dokonane zostanie skojarzenie kierowcy z pasażerem. Wszyscy pasażerowie korzystając z samochodu partycypują w kosztach przejazdu.źródło: www.caravel-krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj