W Bydgoszczy trwają porządki przed nadejściem astronomicznej jesieni. Klomby w mieście obsadzono odpornymi na chłody kwiatami, a suche gałęzie drzew zostały wycięte. Oczyszczone są pomniki i wykarczowane krzaki.
Jesienne kwiaty pojawiły się na klombach na pl. Teatralnym przed Savoyem, na rondach – Jagiellonów i Bernardyńskim, na moście Sulimy-Kamińskiego oraz przy wlocie do miasta przy ul. Koronowskiej.

Skwery wzbogaciły się o około 12 tys. niskich bylin i iglaków, a miejskie sużby planują posadzić w najbliższym czasie około 100 drzew przy ulicach: Skłodowskiej-Curie, Rejewskiego, Wojska Polskiego, Orlej, Chrobrego, Polnej, Lenartowicza i przy rondzie Toruńskim. Koszt nasadzeń to ok. 750 tys. zł.

W parku im. Witosa pojawią się graby. Pieniądze na ten cel (314 tys. zł) powędrują z Wojewódzkiego i Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska, a także z budżetu miasta. Oprócz tego park wzbogaci się o nową alejkę. Nową ścieżkę zyska także park Załuskiego na Osiedlu Leśnym.źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj