Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko urzędnikowi Ministerstwa Środowiska Jarosławowi S. Śledztwo prowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jarosław S. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w 2019 r.

Ustalenia śledczych wskazują, że urzędnik, pracując w ministerstwie, prowadził jednocześnie działalność gospodarczą w zakresie doradztwa w sprawach odlesiania gruntów.

Mężczyzna miał podrabiać podpisy w postępowaniu administracyjnym, które dotyczyło procedury wycięcia drzew na prywatnych nieruchomościach.

Prowadzone przez stołeczną Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zakończyło się przesłaniem dwóch aktów oskarżenia do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów oraz do Sądu Rejonowego w Legionowie.

Jednym z aktów oskarżenia objęto pracownika Ministerstwa Środowiska, któremu zarzucono szereg przestępstw, w tym powoływania się na wpływy, przestępstwa przeciwko dokumentom oraz przekroczenie uprawnień podczas realizowania czynności w zakresie doradztwa dotyczącego odlesienia gruntów – donosi CBA.

W postępowaniu zgromadzono materiał dowodowy pozwalający na wniesienie aktu oskarżenia wobec innej osoby, której zarzucono popełnienie przestępstw przeciwko dokumentom.

Czytaj więcej

Skomentuj