Bartosz Wieliński, dotychczasowy prezes Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom-Wola w Poznaniu oraz obecny wiceprzewodniczący Rady Miasta Środa Wielkopolska został nowym dyrektorem GOAP.

Głównym zadaniem Wielińskiego będzie opanowanie bałaganu jaki zapanował w Poznaniu w związku z nieterminowym wywożeniem odpadów przez firmy wyłonione w przetargu. W wyniku tych problemów dyscyplinarnie pracę stracili Przemysław Gonera, dotychczasowy dyrektor GOAP, rzecznik związku oraz kierownik działu informatycznego.

Nowego szefa GOAP przedstawił w środę Jakub Jędrzejewski, zastępca prezydenta Poznania i przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.Bartosz Wieliński jest młodym, sprawnym managerem, który dokonał dużych zmian na Hipodromie Wola. Teraz wyzwania dla niego się zwiększają. Skuteczne działania są konieczne, by nastąpiła poprawa sytuacji dla mieszkańców

Bartosz Wieliński zapowiedział, że “chce się zapoznać z interwencjami jakie wpłynęły do GOAPU i magistratu.” Poinformował także o zamiarach przeprowadzenia kontroli realizacji umów wywozu śmieci w czterech częściach Poznania, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, czyli na Grunwaldzie, Ratajach, Piątkowie i Winogradach. – Będziemy sprawdzać czy nie doszło od naruszeń zapisów umowy. Jeśli będą nieprawidłowości wezwiemy do wykonania obowiązków wynikających z umów i zgodnie z umową damy firmie 10 dni czasu na naprawę błędów. Jeśli będzie trzeba to mamy kary umowne, naliczane dziennie na przykład za brak kontenerów czy nieodbieranie odpadów zgodnie z harmonogramem – zaznaczył Wieliński.

Jakub Jędrzejewski poinformował również, że będzie rekomendował uzupełnienie składu Zarządu ZM GOAP o Krzysztofa Mączkowskiego (od kilku lat pracuje w WFOSiGW w Poznaniu). Decyzję w tej sprawie musi jednak podjąć Zgromadzenie Związku.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj