(2.10) Jak poinformowali przedstawiciele Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego, Polska ma największe trudności z wykorzystywaniem funduszy unijnych w zakresie ochrony środowiska. Według nich, Polska coraz lepiej wydaje środki z funduszy strukturalnych.

Nasz kraj wydał do września tego roku 57 proc. z dostępnych 8,4 mld euro środków na inwestycje w regionach i 16 proc. z puli z Funduszu Spójności, z którego realizowane są inwestycje w infrastrukturze i ochronie środowiska, zarządzane na poziomie narodowym.

Jak powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący KKB, rok 2006 przyniósł w tej kwestii istotny postęp. „Chcielibyśmy, żeby nie nastąpiło zahamowanie w tym zakresie w latach 2008-2010. Mamy przesłanki sądzić, że jest świadomość po stronie władz państwowych, czyli rządu, Najwyższej Izby Kontroli, chyba i sejmowej komisji ds. europejskich, że takie ewentualne zagrożenie jest do uniknięcia" – powiedział Liberadzki.źródło: samarzad.pap.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj