Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Joanna Piekutowska Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska

Joanna Piekutowska Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska
16.04.2024, o godz. 13:56
czas czytania: około 2 minut
0

Dziś odbyła się uroczystość powitania Joanny Piekutowskiej jako nowego Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Pani Piekutowska, która ma ponad 30-letnie doświadczenie w obszarze ochrony środowiska, wcześniej odebrała akt powołania z rąk Minister Pauliny Hennig-Kloski w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Jak informuje MKiŚ, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska ma nowego szefa, Joannę Piekutowską. Jest ona pracowniczką Inspekcji Ochrony Środowiska od 1992 roku. Pani Piekutowska posiada bogate doświadczenie, wcześniej pracowała w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska oraz ostatnio w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Warszawie.

Z doświadczeniem w administracji w obszarze ochrony środowiska

Joanna Piekutowska jest absolwentką Politechniki Warszawskiej, magistrem inżynierem inżynierii środowiska na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej. Ukończyła podyplomowe studia menedżerskie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Prawa Europejskiego w Warszawie na kierunku Administracja Publiczna pod patronatem Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Posiada tytuł Master of Business Administration MBA-SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez całe dotychczasowe życie zawodowe związana z urzędami administracji rządowej zajmującymi się sprawami ochrony środowiska.

W latach 1992-1995 pracowała w Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie była Naczelnikiem Wydziału Inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Warszawie w latach 1996-2007. Od listopada 2007 do maja 2012 pełniła funkcję Dyrektora Departamentu Inspekcji i Orzecznictwa w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska w Warszawie, a potem była drugim Zastępcą Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska od czerwca 2012 do maja 2022 roku.

Nowa szefowa GIOŚ brała udział w wielu międzynarodowych programach wymiany doświadczeń dla inspektorów ochrony środowiska w ramach IMPEL Network oraz projektach, m.in. projektu polsko-norweskiego PL 0100 „Wzrost efektywności Inspekcji Ochrony Środowiska na podstawie doświadczeń norweskich”. Była także uczestnikiem prac negocjacyjnych między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz polskiej delegacji rządowej na 19. Sesję Komisji ds. Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Od października 2002 roku jest urzędnikiem Służby Cywilnej i członkiem Wyższej Komisji Dyscyplinarnej Służby Cywilnej. Została także wpisana na listę biegłych Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w zakresie postępowań wodnoprawnych. W 1998 roku otrzymała srebrną odznakę Ministra Ochrony Środowiska za zasługi w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Prywatnie pasjonuje się muzyką rockową oraz klasyczną oraz ukończyła szkołę muzyczną I stopnia.

Joanna Piekutowska została wybrana na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w konkursie, gdzie okazała się najlepszym kandydatem. Powołanie odebrała z rąk Minister Pauliny Hennig-Kloski, podpisane przez Premiera Donalda Tuska 15 kwietnia 2024 roku.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024