Już w najbliższą niedzielę (27 kwietnia br.) na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się dziewiętnasty finał obchodów Dnia Ziemi. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje, w tym wyjątkowy koncert Ivana Mladka z zespołem.

Hasło tegorocznego spotkania – „Klimat w potrzebie” – zostało wybrane nie bez powodu. Organizatorzy pragną zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo grożące nam w związku z globalnym ociepleniem. W ramach obchodów Dnia Ziemi 2008 odbędą się liczne sesje, konferencje, konkursy, wystawy i warsztaty dotyczące zmian klimatu.

Na zwiedzających czeka wiele atrakcji: filmoteka, zabytkowy tramwaj, ogródek technologiczny, punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, warsztaty, happeningi i zabawy dla najmłodszych oraz wiele innych propozycji.

Z inicjatywy Ministerstwa Środowiska gwiazdą wieczoru będzie cieszący się ostatnio ogromną popularnością Ivan Mladek z zespołem, który specjalnie dla gości Dnia Ziemi 2008 zaprezentuje swoje zaskakujące utwory, w tym oczywiście doskonale wszystkim znany „Jożin z Baźin”. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.dzienziemi.org.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj