Już jutro Zespół Republika Czadu w ramach Dni Ochrony Środowiska zaprasza na wielką próbę bicia Rekordu Guinnessa w kategorii: Największa Orkiestra Recyklingowa (Grająca Na Przedmiotach i Materiałach Przeznaczonych do Recyklingu).

Niestandardowe, niepowtarzalne i niezapomniane świętowanie Dni Ochrony Środowiska – jedno z najwspanialszych spotkań eko-muzycznych, które zakończy się wspólnym historycznym koncertem. Będzie to pierwszy na świecie koncert na składowisku śmieci, zagrany w rekordowo wielkim składzie, na instrumentach wytworzonych z surowców wtórnych.  Aby dołączyć do zespołu wystarczy wejść www.bicierekordu.pl i zapisać się na dwudniowe darmowe warsztaty perkusyjne, podczas których zostanie utworzony ogromny ok. 400osobowy zespół. Swoim megabasowym rytmem zespół ten nie tylko przegoni cały smog znad Poznania, ale także pobije rekord Guinnessa i da  wszystkim uczestnikom i  publiczności masę pozytywnej energii i satysfakcji.  6 czerwca od godz. 15.00-16.30 nastąpi rejestracja uczestników zespołu, natomiast próby bicia rekordu rozpoczną się od godz. 17.00 na terenie Składowiska Odpadów Miasta Poznania w Suchym Lesie, a poprowadzą je poznańscy ambasadorzy „połamanych bitów i pękniętych bębenków” Republika Czadu pod wodzą Zbyszka Łowżyła (kompozytora, pedagoga, założyciela m.in. zespołu Drum Machina i inicjatora Laboratorium Pulsu i Rytmu) i Macieja Giżejewskiego (muzyka i producenta prowadzącego warsztaty w LabPiR i pomysłodawcy Republiki Czadu.) Specjalnie na tą imprezę zostanie uruchomiony specjalny autobus wahadłowy na trasie PST Jana III Sobieskiego – Składowisko.

Po biciu rekordu imprezę podkręci koncert tego 25 osobowego zespołu Republika Czadu, oraz reggaeowo-dubowy Ictus Sound System.

Eko lokator Gdansk 300 x 250

Republika Czadu to oaza pozytywnych emocji i tropikalnych dźwięków w centrum miasta. To ekscytująca podróż w krainę tropikalnych brzmień, która niczym egzotyczny koktajl wprowadza słuchacza w stan świeżego uniesienia wśród soczystej mozaiki dźwięków eklektycznej fiesty oraz barw i emocji z całego świata. Potężne eksplozje sekcji dętej niesione na ponaddźwiękowym perkusyjnym huraganie to odskocznia od rzeczywistości w świeżą przestrzeń słońca i radości.

Nie masz instrumentu?  –  graj z nami na śmieciach! Pokażemy Ci, że najlepsza muzyka płynie z składowiska!


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj