Już w najbliższą środę redakcja „Energii i Recyklingu” zaprasza na branżową Konferencję „OZE – nowe perspektywy”. Odbędzie się ona w Poznaniu podczas targów Greenpower 2019 w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Konferencja będzie odpowiedzią na aktualne pytania dotyczące najbliższych perspektyw dla odnawialnych źródeł energii w Polsce. Będzie także okazją do skomentowania przez zgromadzonych ekspertów deklaracji rządowych zapowiadających „nowe otwarcie dla OZE w Polsce”, które zapisano m.in. w projekcie Polityki energetycznej Polski 2040.

Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego przybliży unijne perspektywy dla polskiego rynku OZE, a Łukasz Dranikowski z WFOŚiGW w Poznaniu omówi aktualne zasady ich finansowania oraz projekty dotacyjne.

O wpływie biogazu na ograniczenie niskiej emisji mówić będzie Andrzej Bobrowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Perspektywy dla biogazu w Polsce przybliżą także Tymoteusz Mądry z Kancelarii SMM Legal, Sylwia Koch-Kopyszko z Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego oraz Michał Tarka z Kancelarii BTK Legal.

W kolejnym panelu Barbara Adamska z ADM Poland opowie o korzyściach dla uczestników krajowego systemu elektroenergetycznego, wynikających z funkcjonowania magazynów energii w klastrach. Marcin Trupkiewicz z kancelarii BTK Legal przybliży nowelizację ustawy o OZE pod kątem prosumentów biznesowych.

Edward Orłowski z IB Vogt zapowiedział temat „OZE jako impuls do czwartej rewolucji przemysłowej”, a Joanna Tabaka z T&T Proenergy – „Fotowoltaika dla przedsiębiorców po nowelizacji ustawy OZE”. Paweł Anyszewski z Banku Ochrony Środowiska zaprezentuje najnowsze rozwiązania finansowe dla inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii, a Ewelina Łuczak-Sosińska z Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy omówi najnowsze regulacje prawne w magazynowaniu energii.

Andrzej Koschel z Wiko Wings mówić będzie o powrocie elektrowni wiatrowych do trendów inwestycyjnych, a Jan Wiśniewski z Vertical Axis Wind Technologies o przełomach technologicznych w zakresie niezawodności przemysłowych siłowni wiatrowych pionowej osi.

Konferencja będzie okazją do zastanowienia się, czy rzeczywiście odnawialne źródła energii staną się w najbliższej perspektywie znaczącym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski, a także czy ich udział w produkcji energii będzie w najbliższych latach systematycznie rosnąć. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Również bezpłatnie można wejść na targi po wcześniejszej rejestracji.

Czytaj więcej

Skomentuj