Reklama

ad1a stihl [09.09-30.09.24]

Kalendarium imprez kulturalnych podczas COP14

Kalendarium imprez kulturalnych podczas COP14
01.12.2008, o godz. 13:17
czas czytania: około 14 minut
0

Na czas konferencji klimatycznej władze Poznania przygotowały bogatą ofertę imprez kulturalnych. Przez dwa tygodnie na przybyłych gości oraz na mieszkańców miasta czekają liczne koncerty, wystawy, spektakle, happeningi i wiele innych atrakcji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA [02.09-30.09.24]

Niedziela, 30 listopada

Wystawa "Technologie dla ochrony klimatu"
Taka wystawa jest organizowana w czasie Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej po raz pierwszy. Proponowana wystawa będzie obejmować następujące działy tematyczne:
wynalazki, technologiczne i organizacyjne innowacje sprzyjające redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz przykłady udanych transferów konkretnych technologii i możliwości ich wdrażania w krajach rozwijających się. Wystawa potrwa do 14 grudnia.
MTP, hala nr 5. Wstęp wolny

Poniedziałek, 1 grudnia

Jazz i poezja
Spektakl słowno-muzyczny oparty na muzyce Krzysztofa Komedy i tekstach Jerzego S. Sity nawiązuje do wydarzenia muzycznego, jakim był udział artysty w festiwalu Jazz Jamboree '60. W przedstawieniu udział bierze Jerzy Milian, jedyny żyjący muzyk, który występował z Komedą w tym historycznym koncercie.
Centrum Kultury Zamek, godz. 19. Bilety 35 zł.

Wystawa kopii rycin ze starodruków i atlasów z najcenniejszych zbiorów specjalnych Biblioteki Raczyńskich. Ekspozycja pokazuje m.in. bogaty świat przyrody widziany oczyma ludzi żyjących w XVI-XVIII wieku.
Gmach Główny Biblioteki Raczyńskich, pl. Wolności 19, 10:00-18:00. Wstęp wolny

Wystawa "Przestrzeń natury – przestrzeń sztuki"
Kompleksowa prezentacja dokonań artystów zajmujących się problematyką ekologii, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ekoart. Wystawa obejmuje twórczość z dziedziny malarstwa, grafiki, plakatu, rysunku, multimediów, poezji i muzyki. Biorą w niej udział artyści od lat związani z nurtem ekoart i artyści poruszający w swojej twórczości wybrane problemy ekologiczne m.in. Jan Berdyszak, Henryk Gutowski, Anna Rodzińska, Józef Petruk, Tomasz Kawiak, Lucjan Mianowski, Helena Gordziej, Mieczysław Wiśniewski, Stefan Wojnecki, Norbert Skupniewicz, Edward Gąsior. Wystawa potrwa do 12 grudnia.
Galeria U Jezuitów, ul. Dominikańska 8, 11:00-19:00, w niedzielę 13.00-16.00. Wstęp wolny

Stan podgorączkowy – wystawa
Wystawa fotograficzna prezentująca postawy twórcze pedagogów Wydziału Komunikacjo Multimedialnej (Katedra Animacji, Katedra Intermediów, Katedra Fotografii) Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wystawa potrwa do 12 grudnia.
Stary Browar, Słodownia, poziom +2, ul. Półwiejska 42, 12:00-20:00 (6 grudnia wystawa czynna do 24.00). Wstęp wolny

Wystawa książek "Pro – natura"
Wystawa książek ekologicznych z wydawnictw polskich, przygotowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Bibliotekę Raczyńskich.
Muzeum Literackie im. H. Sienkiewicza, Stary Rynek,  10.00-17.00 (6 grudnia wystawa czynna w godz. 17:00-24:00, 7 grudnia wystawa nieczynna). Wstęp wolny

Wystawa "Wielkopolski Park Narodowy – impresje"
Wystawa fotografii Andrzeja Maciejewskiego przedstawiająca Wielkopolski Park Narodowy, jedno z najpiękniejszych miejsc krajobrazowych Wielkopolski. Wystawa potrwa do 12 grudnia.
Galeria Wyobraźni, ul. Kramarska 2 / I piętro, od poniedziałku do piątku, 10.00-18.00. Wstęp wolny

Cykl imprez "Chroń klimat… duchowy!!!"
–  Ekologia a duchowość chrześcijańska – sympozjum
1-3 grudnia, Samotnia Św. Rafała Kalinowskiego, godz. 17.00
– Podróż zimowa – Galeria spotka
W programie: Pieśni Franciszka Schuberta: "Die Winterreise", cykl wierszy Stanisława Barańczaka "Podróż zimowa" ilustrowane pokazem obrazów Danuty Waberskiej
o tym samym tytule.
6 grudnia, Samotnia Św. Rafała Kalinowskiego, godz. 19.00
Kantyczki karmelitańskie-koncert
 W programie pieśni bożonarodzeniowe powstałe w klasztorach Karmelitanek Bosych w XVII i XVIII wieku, w wykonaniu zespołu "Anonymus".
7 grudnia, kościół św. Józefa, godz.17.30
Noc w przyrodzie i noc ducha w doświadczeniu i nauczaniu mistyków – św. Jan od Krzyża i św. Edyta Stein – Wielcy Mistycy
8 grudnia, kościół św. Józefa, godz.19.00
Film Krystiana Matyska "Dziobem i pazurem" – cykl Kino duchowe
9 grudnia, Samotnia św. Rafała, godz. 19.00
– Multimedialna prezentacja zdjęć przyrody z różnych zakątków świata
10 grudnia, Samotnia św. Rafała Kalinowskiego, godz.19.00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona
Cykl potrwa do 10 grudnia.

Wtorek, 2 grudnia

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych.  Koncert w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej "Poligrodzianie"
„Poligrodzianie” w swoim ponad 4-godzinnym programie prezentują tańce narodowe, obrzędy, zwyczaje i śpiewy z 18 regionów Polski.
Fara, ul. Gołębia, 19:00. Wstęp wolny

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych. Koncert w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego
Poznański Chór Chłopięcy zaliczany do ścisłej czołówki europejskich chórów chłopięcych. Podczas licznych tournee chór śpiewał w najwspanialszych salach koncertowych, od nowojorskiej Carnegie Hall po wenezuelskie Centrum Bolivara w Caracas i Victoria Hall w Singapurze.
Kościół oo. Franciszkanów, ul. Franciszkańska 2, 19:30. Wstęp wolny

Koncert Herbiego Hancocka
Herbie Hancock jest jednym z najwybitniejszych artystów jazzowych wszech czasów. Jego ostatnia płyta zatytułowana "River: The Joni Letters" zdobyła w tym roku dwie statuetki Grammy w kategoriach "album roku" oraz "najlepszy współczesny album jazzowy".
Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, 20:00, bilety 250, 195, 180 i 140 zł.

KINO – EKO
W programie przygotowanej przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu prezentacji znajdują się różnorodne gatunki filmowe i telewizyjne, dotyczące problematyki ekologicznej. Wśród prezentowanych filmów znajdą się obrazy dokumentalne i fabularne. Program główny będą poprzedzały krótkie prezentacje filmów animowanych o tematyce ekologicznej, zrealizowanych przez dzieci. Prezentacja potrwa tydzień.
Multikino Stary Browar, ul. Ratajczaka, 20:00 / kino MUZA, ul. Św. Marcin 30, 22:00

Środa, 3 grudnia

Speaking Concert 
Koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego.  "Muzyka nie zaśmieca….Nie trzeba poddawać jej recyklingowi. Muzyka łagodzi obyczaje. Muzyka jest klimatyczna. Muzyka jest lekarstwem, na które nie potrzeba recepty".
Aula Nova, ul. Św. Marcin 87, 19:00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych. Koncert w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego. 
Poznański Chór Chłopięcy zaliczany do ścisłej czołówki europejskich chórów chłopięcych. Podczas licznych tournee chór śpiewał w najwspanialszych salach koncertowych, od nowojorskiej Carnegie Hall po wenezuelskie Centrum Bolivara w Caracas i Victoria Hall w Singapurze.
Kościół oo. Franciszkanów, ul. Franciszkańska 2, 19:30. Wstęp wolny

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych.  Koncert w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej "Poligrodzianie".
 
„Poligrodzianie” w swoim ponad 4-godzinnym programie prezentują tańce narodowe, obrzędy, zwyczaje i śpiewy z 18 regionów Polski.
Fara, ul. Gołębia, 19:00. Wstęp wolny

Człowiek Amadeusz pradziejach i jego środowisko – sesja naukowa
Poznańscy naukowcy z Państwowej Akademii Nauk, Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Muzeum Archeologicznego przedstawią wyniki badań środowiska naturalnego różnych kontynentów.
Muzeum Archeologiczne, Stary Rynek, godz. 18:00. Tylko dla uczestników konferencji

Koncert "Amadeus i malarstwo" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus
W programie koncertu Cztery pory Roku A. Vivaldiego i A. Piazzolli, które tym razem zabrzmią w wyjątkowej oprawie plastycznej – obrazu Cztery Pory Roku. Cztery Pory Życia Mariusza Kałdowskiego. Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia powstania.
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, 20:00. Impreza biletowana

Jazzowe warsztaty wokalne – Made in Chicago
Projekt jest częścią programu edukacyjnego 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Made in Chicago. Polscy  muzycy i artyści z Chicago poprowadzą otwarte dla publiczności warsztaty muzyczne.
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8 ,19:00. Wstęp wolny

Poznań Gallery – A.Q.A Projekt
Ewa Łowżył zajmuje się fotografią kreacyjną, grafiką , scenografią i projektowaniem kostiumów. Projekt Ewy Łowżył: fotomontaże inspirowane dziełami malarstwa europejskiego, na nowo zinterpretowanych przez artystkę i przygotowanych we współpracy z Kobasem Laksą.
Miejscem projekcji są fasady budynków MTP, Domu Studenckiego " Jowita", Centrum Kultury Zamek, budynku "Rolnik" na pl. Wolności i Galerii Miejskiej Arsenał. Wystawa potrwa do 12 grudnia.

Czwartek, 4 grudnia

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych. Koncert w wykonaniu Chóru Dziewczęcego Skowronki
Chór Dziewczęcy "Skowronki" działa pod dyrekcją Alicji Szelugi od 1950 r. Tworzą go uczennice poznańskich szkół podstawowych i średnich. Wykonuje kompozycje współczesne oraz utwory muzyki dawnej i romantycznej.
Fara, ul. Gołębia, 19:00. Wstęp wolny

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych.  Koncert w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej "Poligrodzianie"
„Poligrodzianie” w swoim ponad 4-godzinnym programie prezentują tańce narodowe, obrzędy, zwyczaje i śpiewy z 18 regionów Polski.
Fara, ul. Gołębia, 19:30. Wstęp wolny

Wielka Gala Muzyki
Koncert w wykonaniu artystów teatru. W programie największe przeboje operetkowe i musicalowe w wykonaniu solistów, baletu oraz orkiestry.
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1a, 20:00. Impreza biletowana

Missa pro defuncto Wolfgango Amadeo Mozart.
Msza żałobna za duszę W.A. Mozarta odprawiana w kolejne rocznice jego śmierci, w klasycznym rycie rzymskim, wzbogacona Requiem kompozytora. Koncert w ramach Festiwalu Mozartowskiego.
Kościół św. Józefa oo. Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha, ul. Działowa 25, 23:00.Wstęp wolny
 
Koncert Laureatów Międzynarodowych i Ogólnopolskich Konkursów Muzycznych
W minionym roku akademickim młodzi pedagodzy i studenci uczelni uzyskali 70 nagród na prestiżowych konkursach muzycznych. W ramach wieczoru zaprezentują się najlepsi z najlepszych.
Aula Nova, ul. Św. Marcin 87, 19:00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Piątek, 5 grudnia

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych.  Koncert w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej "Poligrodzianie"
 „Poligrodzianie” w swoim ponad 4-godzinnym programie prezentują tańce narodowe, obrzędy, zwyczaje i śpiewy z 18 regionów Polski.
Fara, ul. Gołębia, 19:00. Wstęp wolny

Gwiazdy światowych scen operowych 
Bohaterem tego cyklu jest Samueal Ramey (bas), amerykański śpiewak. Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej dyrygować będzie Łukasz Borowicz. W programie arie z oper Camille'a Saint-Saënsa, Hectora Berlioza, Charlesa Gounoda, Arrigo Boito, Giuseppe Verdiegio, Mikołaja Rimskiego-Korsakowa i Modesta Musorgskiego.
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, 20:00. Impreza biletowana

Koncert pt. "Zobaczyć muzykę"
Koncert Zespołów Rytmiki. W programie prezentacja interpretacji ruchem utworów muzycznych.
Aula Nova, ul. Św. Marcin 87, 19:00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Wystawa "Strike Back"
Wystawa przygotowana przez artystów skupionych w Fundacji Akademii Sztuk Pięknych, Ideą wystawy jest potrzeba wejścia w interakcję z  publicznością oraz chęć wywołania dyskusji i aktywności wobec "Klimatu katastrofy". Wystawa potrwa tydzień.
Galeria ON, ul. Fredry 7 wejście od Kościuszki/ Galeria ENTER, ul. Mielżyńskiego 27/29, 19:00. Wstęp wolny

Recycling Fiesta
W barwnym muzycznym korowodzie, który przejdzie ulicami Poznania, od Starego Rynku do Centrum Kultury "Zamek", i zakończy koncertem weźmie udział 30 muzyków z zespołu Republika Czadu oraz perkusiści z pracowni Laboratorium Pulsu i Rytmu Zbyszka Łowżyła. impreza w języku angielskim.
Stary Rynek, 19.00 – rozpoczęcie korowodu
CK "Zamek", ul. Św. Marcin 80/82, 20.00 – koncert

sobota, 6 grudnia

Wystawy stałe i czasowe Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych.
Muzeum prowadzi badania, eksponuje i dokumentuje historię walk niepodległościowych.
Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych, ul. Woźna 12, 17:00-00:00. Wstęp wolny

Klimaty Sztuki – Grudniowa Noc Muzeów, Galerii i Teatrów – Centrum Kultury " Zamek"

Koncerty:
18.30 Hol Sali Wielkiej – zespół "Skowroneczki"
19.30 Hol Sali Wielkiej – Chór Dziewczęcy "Skowronki"
20.00 wieża zegarowa, hole i sale zamkowe – " Usłyszeć Zamek "
21.00 Hol Kolumnowy – Orkiestra Kameralna Miasta Poznania im. Św. Marcina
22.00 Hol Kolumnowy – Kapela Zamku Rydzyńskiego

Wystawy:

– Sala Marmurowa
" Akordy światła i koloru. Twórczość Wojciecha Weissa i Aneri Ireny Weissowej "
wystawa czynna w dniach 1 – 12 grudnia, 12.00 – 20.00 ( 8 grudnia nieczynne)
oprócz 6 grudnia – impreza biletowana
dla uczestników konferencji wstęp za okazaniem identyfikatorów
– Galeria Fotografii pf
"Rytuały przejścia" – wystawa fotografii Przemysława Pokryckiego
– Galeria Sztuki Współczesnej " Profil "
Wystawa malarstwa Henryka Starikiewicza
CK "Zamek", ul. Św. Marcin 80/82, 17:00-00:00. Wstęp wolny

Klimaty Sztuki – Grudniowa Noc Muzeów, Galerii i Teatrów – Galeria U Jezuitów
Wystawa "Przestrzeń natury – przestrzeń sztuki".
Galeria u Jezuitów, ul. Dominikańska 8, 17:00-00:00. Wstęp wolny

Klimaty Sztuki – Grudniowa Noc Muzeów, Galerii i Teatrów – Galeria Wyobraźni Wystawa "Wielkopolski Park Narodowy – impresje"
Galeria Wyobraźni, ul. Kramarska 2/Ip., 17:00-00:00. Wstęp wolny

Zwiedzanie Galerii Lalek i Scenografii. Zwiedzanie Galerii Lalek i Scenografii
Zwiedzanie stwarza niepowtarzalną możliwość poznania historii i dokonań tej popularnej w Poznaniu sceny dziecięcej, której początki sięgają okresu międzywojennego
Galeria Lalek i Scenografii przy Teatrze Animacji, al. Niepodległości 14, 17:00-00:00. Wstęp wolny

Spotkanie z archeologią środowiskową
W programie wykłady oraz wystawa " Człowiek a środowisko " będąca podsumowaniem konferencji organizowanej 3 grudnia w Muzeum Archeologicznym przy współudziale Poznańskiego Towarzystwa Prehistorycznego i Komisji Archeologicznej przy Polskiej Akademii Nauk.  
Muzeum Archeologiczne, Pałac Górków, ul. Wodna 27, 17:00-00:00. Wstęp wolny

Klimaty Sztuki – Grudniowa Noc Muzeów, Galerii i Teatrów – Muzeum Instrumentów Muzycznych
Prezentacje instrumentów muzycznych, koncerty Nocna Galeria Instrumentów Muzycznych
Wystawa "Mozart w Brnie i Poznaniu";
"Barok polski – echa Europy" koncert w Sali im. Marcina Groblicza – g.. 20.00;
"Mozart i Chopin na jazzowo" – koncert w Nocnej Galerii Instrumentów Muzycznych – g. 22.00.
Muzeum Instrumentów Muzycznych, Stary Rynek 45, 18:00-00:00. Wstęp wolny
 
Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych. Koncert w wykonaniu Zespołu Staropolanie.
Członkowie zespołu wywodzą się ze znanych i cenionych zespołów folklorystycznych: Śląsk Wielkopolska, Cepelia, Poznań, Poligrodzianie oraz Siekieracy.
Kościół oo. Franciszkanów, ul. Franciszkańska 2, 19:30. Wstęp wolny

III Festwial Jazzowy Made in Chicago
Koncert  Specjalny Sirens of Song Dee Alexander's Tribute to Nina Simone & Dinah Washington.
Aula Nova, Akademia Muzyczna, Św. Marcin 87, 20:30. Impreza biletowana

Klimaty Sztuki – Grudniowa Noc Muzeów, Galerii i Teatrów – "Muzyka fortepianowa w Sali Renesansowej"
Wykonawcy: uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza.
Muzeum Historii Miasta Poznania, Ratusz, Stary Rynek 1, 21:00-22:30

Klimaty Sztuki – Grudniowa Noc Muzeów, Galerii i Teatrów – Galeria Miejska "Arsenał"
17.00-23.00 – kiermasz wydawnictw: albumy, książki i katalogi w bardzo atrakcyjnych cenach
18.00 – aukcja dzieł sztuki ze zbiorów galerii, kolekcjonerów i artystów
20.00 – performance Barbary Pilch, towarzyszący wystawie "Stany"
Klimaty Sztuki – Grudniowa Noc Muzeów, Galerii i Teatrów – Muzeum Narodowe, Galeria Malarstwa i Rzeźby
Wstęp wolny.

Ignacy Czwartos Tranquility – wystawa
Wystawa w ramach wydarzenia "Klimaty Sztuki – Grudniowa Noc Muzeów, Galerii i Teatrów".
ABC Gallery, ul. Garbary 38, 17:00-00:00. Wstęp wolny

Klimatyczna Noc z Polskim Teatrem Tańca 
"Noc z Polskim Teatrem Tańca " to symultaniczny projekt artystyczny w trakcie, którego widzowie w bliskim kontakcie z wykonawcami, mogą przekonać się o uniwersalności języka tańca.

"Portiernia" – spektakl
Spektakl Portiernia – kolejny, w zbiorowej reżyserii członków Teatru projekt artystyczny, którego premiera odbyła się w 2003 roku.
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, 20:00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

"Amatorki" Elfriede Jelinek
Reżyseria: Emilia Sadowska
Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10, 20:30. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Spektakl "Phantom"
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, 21:00. Impreza biletowana

Betlejem Poznańskie. Festiwal Rzeźby Lodowej
Liczne koncerty kolęd, świąteczny kiermasz wyrobów artystycznych, prezentacja specjałów tradycyjnej kuchni polskiej, Szopka Betlejemska z żywymi zwierzętami oraz dzwonek życzeń – do spełniania wyjątkowych świątecznych marzeń. Impreza rozpocznie III Międzynarodowym Festiwalem Rzeźby Lodowej.
Wydarzenie potrwa do 21 grudnia.
Stary Rynek, 10:00-20:00. Wstęp wolny

Niedziela, 7 grudnia

Koncert pt. "Dźwięki i znaki"
Koncert studenckiego zespołu perkusyjnego
Aula Nova, ul. Św. Marcin 87, 19:00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych. Koncert w wykonaniu Chłopięco-Męskiego Poznańskiego Chóru Katedralnego
Dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru jest ks. Szymon Daszkiewicz.
Katedra Poznańska, Ostrów Tumski, 17:30. Wstęp wolny

Koncert Dixie Company oraz Mr Acker Bilk & his Paramount Jazz Band
Dixie Company – poznańska formacja dixielandowa z powodzeniem pielęgnująca jazz tradycyjny.
Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10,  20:00. Bilety 50 zł.

Poniedziałek, 8 grudnia

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych. Koncert w wykonaniu Zespółu Wokalnego Affabre Concinui. 
Członkowie Affabre Concinui są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich: prof. Stefana. Stuligrosza i Jerzego Kurczewskiego. Nazwa affabre concinui wywodzi się z łaciny i oznacza "idealnie współbrzmiąc", co jest artystycznym credo Zespołu.
kościół św. Wojciecha, Wzgórze św. Wojciecha 1, 20:00. Wstęp wolny

Koncert w ramach cyklu Muzyka Dawna – Persona Grata – w wykonaniu Orkiestry Arte Dei Suonatori
Orkiestra Arte dei Suonatori uznawana jest za jeden z najbardziej intrygujących europejskich zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki barokowej i wczesnoklasycznej
Aula Nova, ul. św. Marcin 87, 19:00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Wtorek, 9 grudnia

Koncert pt. "Arcydzieła Muzyki Organowej"
Wykonane zostaną utwory europejskiej muzyki organowej różnych okresów historycznych, w tym również francuskiego baroku i romantyzmu.
Aula Nova, ul. Św. Marcin 87, 19:00. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona

Otwarcie nowej ścieżki turystycznej wzdłuż fragmentu średniowiecznych murów miejskich
 Multimedialne widowisko plenerowe poświęcone średniowiecznym murom miejskim.
17:00 – oficjalne obchody 131. rocznicy powołania Zawodowej Straży Pożarnej w Poznaniu
18:00 – spektakl multimedialny pt. "Miasto za murem" zakończony pokazem sztucznych ogni
Wielkopolska Komenda Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, ul. Masztalerska, 17:00

Koncert Mei Ting Suna
Recital fortepianowy pianisty amerykańskiego Mei Ting Suna, którym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza uświetni uroczystość wręczenia byłemu wiceprezydentowi USA Arnoldowi Albertowi Gore (Al Gore) swego tytułu doktora honoris causa.
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, 19:00. Bilety 60, 50, 40 i 30 zł.

Teraz mówią dzieci
Widowisko w formie dziecięcego wiecu. To zbiorowa wypowiedź najmłodszych obywateli Poznania i ich gości w sprawach dotyczących ochrony natury i środowiska. 
Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10, 19:30. Impreza biletowana

Środa, 10 grudnia

Koncert pt."Ah tutti contenti saremo cosi"
Koncert finałowy VI edycji Festiwalu Mozartowskiego. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.
Aula Nova, ul. Św. Marcin 87, 19:00 

Koncert "Polscy romantycy. Od Chopina do Wieniawskiego"
W koncercie wystąpią laureaci najbardziej znaczących polskich konkursów muzycznych: fortepianowego im. F. Chopina i skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, 20:00. Impreza biletowana

Koncert Tomasza Stańki oraz Andrzeja Smolika
próba nowej aranżacji albumu "Peyotl", nagranego przez Stańkę na początku lat 80. z zespołem Freelectronic. Muzyce inspirowanej amerykańskim rapem z lat 70 i 80- towarzyszą teksty Witkacego.
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, 20:00. Bilety 120 zł. 

Czwartek, 11 grudnia

Poznańskie Kolędowanie w wykonaniu chórów i zespołów folklorystycznych. Koncert w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego "Poznańskie Słowiki”
Chór "Poznańskie Słowiki" kontynuuje tradycje chóralne Poznania. Chór jest prowadzony od 60 lat przez profesora Stefana Stuligrosza.
Fara, ul. Gołębia, 19:00. 

Piątek, 12 grudnia 

A-21 International Art Exhibition – Odsłona IV
Wystawa obrazów na płótnie japońskiej artystki Masako Matsumura.
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 3, 18:00. 

Źródło: Urząd Miasta Poznania, www.poznan.pl

 

 

 

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad3b zm MSO [12.08-16.10.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024