Ponad 15 milionów złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko trafi do Miękini na budowę 21 kilometrów kanalizacji i 9 przepompowni ścieków.

Marek Mielczarek, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał potwierdzenie dotacji z Programu Infrastruktura i Środowisko dla Zakładu Usług Komunalnych w Miękini.

Wartość wszystkich inwestycji w gminie jest szacowana na 21 milionów złotych. Za środki z POIiŚ i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu zostanie kanalizacja dla ponad 3 tysiące osób.

W regionie jest realizowanych 10 innych projektów z Programu Infrastruktura i Środowisko. – Na Dolnym Śląsku powstają nowoczesne oczyszczalnie ścieków oraz sieci wodociągowe i kanalizacyjne o łącznej długości 450 kilometrów. Łączna wartość nowych inwestycji wynosi 800 milionów złotych –  mówi  Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. – W Ziębicach i Sulikowie zostały wybudowane 2 nowe oczyszczalnie ścieków. Zmodernizowano 5 oczyszczalni w: Strzegomiu Środzie Śląskiej, Nowogrodźcu, Strzelinie i Oławie.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj