1 / 2

Ponad 5 mln zł unijnej dotacji wesprze inwestycję, dzięki której w gminie Puszcza Mariańska (woj. mazowieckie) powstanie spójna sieć kanalizacji sanitarnej i rozbudowana zostanie oczyszczalnia ścieków w Bartnikach.  

Większość prac, bo aż 70 proc., zostało już wykonanych. Projekt podzielono na pięć etapów, z czego do tej pory powstały trzy. Powstało ponad 10 km sieci kanalizacji sanitarnej (docelowo ma być 15,5 km) z ponad 200 przyłączami do posesji na terenie Bud Zaklasztornych i Radziwiłłowa. Oczyszczalnię zmodernizowano i rozbudowano. Praca w niej będzie zautomatyzowana, co ułatwi sterowanie nią, kontrolę i wpłynie na wydajność. Wszystkie przepompownie będą działały we wspólnym systemie monitoringu. W kolejnych etapach sieć kanalizacji powstanie w Biernikach, Wygodzie, Olszance i Zatorze.

Zakończenie inwestycji planowane jest do końca czerwca 2015 r. Sieć kanalizacyjna obejmie 351 posesji (ponad 870 mieszkańców). Inwestycja jest ważna przede wszystkim ze względu na podniesienie jakości codziennego życia mieszkańców gminy. Poza tym rozbudowana infrastruktura wodno-kanalizacyjna to czystsze wody i gleby, co ma znaczenie również z punktu widzenia atrakcyjności turystycznej gminy. Całkowita wartość projektu to ponad 12,2 mln zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj