Sieć Empik rozpoczęła rozdawanie specjalnych kopert, dzięki którym można oddać kartridż atramentowy do drukarki i pomóc dzieciom z najbiedniejszych rejonów świata. To kolejne miejsce, gdzie trwa akcja “Oddając, pomagasz dzieciom”.

"Oddając pomagasz dzieciom” to ogólnopolski program zbiórki pustych kartridży prowadzony przez firmę Eco Service. Każdy oddany w ramach programu zużyty kartridż do drukarki pomaga finansować działania UNICEF w krajach rozwijających się. Zbiórka prowadzona jest w ponad 500 miejscach, m.in. w firmach, instytucjach, księgarniach i sklepach ze sprzętem elektronicznym. Teraz partnerem programu został EMPIK.

Przy kasach we wszystkich oddziałach salonu dostępne są specjalne koperty na niepotrzebne wkłady atramentowe do drukarek. W sumie do dyspozycji klientów sieci EMPIK jest 70 tysięcy kopert z logo UNICEF. Wystarczy włożyć do środka jednej z nich pusty kartridż, zakleić i wrzucić do skrzynki. Za taką przesyłkę nic nie zapłacimy.

– Z każdego oddanego  w ramach akcji kartridża jedną złotówkę przekazujemy na działalność statutową UNICEF – mówi Marcin Adamski, prezes Eco Service, współorganizator akcji. W praktyce ta suma pozwala zapewnić obiad jednej afrykańskiej rodzinie, trójce dzieci podarować wyprawki szkolne lub kupić 33 tabletki, które posłużą do odkażenia 165 litrów wody.

– Poza pierwszoplanowym celem pomocy Trzeciemu Światu, naszym zadaniem jest budzenie świadomości ekologicznej Polaków, edukowanie i wyrabianie pewnych postaw i nawyków – tłumaczy Marcin Adamski. Wszystkie pozyskane dzięki zbiórce kartridże trafiają do recyklingu lub utylizacji. Dzięki temu nie stanowią one dalszego zagrożenia dla środowiska naturalnego i pozwalają w realny sposób ograniczyć wykorzystanie jego zasobów. 

źródło: Eco Service

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj