Rada nadzorcza Wodociągów Miejskich w Bytowie (woj. pomorskie) została odwołana. Trzy miesiące później jej członkowie zostali poproszeni o powrót.

Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, do błędu władz miasta przyznaje się Leszek Waszkiewicz, zastępca burmistrza. Jak tłumaczy, według umowy kadencja powinna trwać trzy lata. – W styczniu upłynęła i dlatego wówczas rozwiązaliśmy radę. Jednak doszukałem się w przepisach, że ta rada musi jeszcze rozliczyć spółkę, jaką są Wodociągi Miejskie, za ubiegły rok. Dopiero po zgromadzeniu akcjonariuszy i zatwierdzeniu bilansu spółki wolno będzie nam ją rozwiązać – tłumaczy.

– Teraz przynajmniej jeszcze kilka razy musimy się spotkać, aby do końca rozliczyć spółkę za ubiegły rok. Tempo pracy będzie musiało być spore – mówi Bogdan Gierszewski, przewodniczący rady.

Dotychczasowa rada nadzorcza będzie pracować przynajmniej do końca kwietnia. Władze miasta zapewniają, że wszyscy członkowie dostaną wynagrodzenie, także za okres pomiędzy odwołaniem a przywróceniem do pracy.

źródło: Dzienniki Bałtycki

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj