Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Katowice. Wolontariusze poszukiwani na World Urban Forum 2022

Katowice. Wolontariusze poszukiwani na World Urban Forum 2022
PAP/jw
20.04.2022, o godz. 11:16
czas czytania: około 2 minut
0

Ruszyły zapisy na wolontariat na World Urban Forum, które odbędzie się w dniach od 26 do 30 czerwca br. pod hasłem „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości” – poinformował samorząd Katowic. Katowice są w tym roku gospodarzem wydarzenia.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum – WUF) to organizowana co dwa lata pod egidą ONZ najważniejsza i największa konferencja poświęcona tworzeniu i realizacji polityk miejskich na świecie. Miejscem organizacji 11. edycji WUF 26-30 czerwca 2022 r. będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Nabór wolontariuszy

Organizatorem jest UN-Habitat, agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Po stronie polskiej wydarzenie przygotowują Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice. Przygotowania trwają od ponad półtora roku; teraz ruszył nabór wolontariuszy.

„Jeżeli jesteś osobą, która w dniu 1 maja br. będzie miała ukończone 18 lat, posługuje się językiem angielskim, chce zdobyć doświadczenie w prestiżowym międzynarodowym wydarzeniu, chce zgłębić wiedzę dotyczącą zrównoważonego rozwoju i problemów współczesnych miast, to zapraszamy do zapisania się już dzisiaj” – napisano w informacji katowickiego urzędu miasta.

Link do zapisów to: klik. Informacje o tegorocznym World Urban Forum oraz o wolontariacie znajdują się na stronach wuf11.katowice.eu; można je też uzyskać w Regionalnym Centrum Wolontariatu Katowice.

„Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”

Celem tegorocznego Forum ma być – zgodnie z hasłem przewodnim katowickiej edycji wydarzenia „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości” – inspirowanie i zachęcanie krajów, regionów i miast do działania na rzecz zrównoważonej transformacji dla lepszej przyszłości.

Wśród wiodących tematów katowickiego Forum będą: sprawiedliwa i zrównoważona przyszłość miast, ekologiczne rozwiązania dla ośrodków miejskich, mobilność miejska, innowacje i technologie, budowanie odporności miast oraz wdrażanie programów ich rewitalizacji.

Celem WUF jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. Forum jest okazją do wymiany dobrych praktyk oraz dzielenia się doświadczeniami. W efekcie powstają rekomendacje dla polityk miejskich i rozwoju regionalnego dla rządów, regionów i miast. Tegoroczne Forum odbędzie się w formule hybrydowej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024