Już jesienią br. w Rynarcicach koło Lubina działalność rozpocznie zakład recyklingu zużytego sprzętu RTV i AGD. To dla KGHM Ecoren pierwsza inwestycja, która rozszerza działalność spółki poza branżę zagospodarowywania odpadów przemysłowych.

Wysłużony elektrosprzęt staje się poważnym wyzwaniem – unijne dyrektywy nakazują jego pełen recykling i nakładają na Polskę znaczące obowiązki w kwestii jego zbierania. Dzięki prowadzonej inwestycji Ecoren chce mocno zaznaczyć swoją obecność w branży gospodarki odpadami. Dzisiaj należąca do Ecoren spółka DKE zajmuje się recyklingiem zużytych baterii.

Planowana w KGHM Ecoren linia technologiczna będzie specjalizowała się w przeróbce drobnego sprzętu AGD i RTV, m.in. żelazka, suszarki, magnetowidy, drobny sprzęt elektryczny itp. Zakład ma przetwarzać 7 ton zużytego sprzętu na godzinę, czyli 12 tys. ton na rok. W procesie przeróbki odzyskiwane będą różne frakcje: od złomu stalowego żelaznego oraz złomu nierdzewnego, przez kable i przewody miedziowe w otulinie plastikowej, całą paletę płytek drukowanych, po złom aluminiowy i miedziany oraz plastiki: PCV, PP i PE. Koszt inwestycji wynosi 15 mln  złotych.

źródło: ecoren.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj